← Vissza

news.bsdnet.hu

Katonai behívót kapott egy férfi Dömösön, de csak viccből

Player 2026-05-16 07:08
Mintha csak egyvalakire lenne még szüksége a honvédségnek, de valójában rá sincs. „A megjelent hírek kapcsán leszögezzük, hogy a képen látható, a sajtóban megjelent behívó nem valódi, nyilvánvaló megtévesztésről van szó” –írta a rendőrség szerdán, és azt is közölték, hogy az Esztergomi Rendőrkapitányság zaklatás vétsége elkövetésének gyanúja miatt hivatalból indított eljárást ismeretlen tettes ellen. Hamar sikerült felgöngyölíteni az ügyet: az egyébként egészen hitelesnek tűnő, a Honvédelmi Minisztériuméhoz hasonlópecséttelellátott levelet csak egyvalaki kapta meg – ő sem a minisztériumtól. „A levél kézhezvételét követően rövid időn belül barátja telefonon felhívta a sértettet, és elmondta neki, hogy a hamisított behívót ő küldte, és az egészet csak viccnek szánta. A sértettet a nyomozók tanúként kihallgatták, aki az elkövetővel szemben magánindítványt nem terjesztett elő” – írja a Police.hupénteki közleményében. Szóval nyugalom, legfeljebb az kap katonai behívót, akinek fura humorú barátja van. (Forrás:Police.hu. A nyitókép illusztráció.) Ez is érdekelhet: Duplacsavaros csalásból lett rendőrségi ügy. Bizonygatta a férfi, hogy „Az NNI-től vagyok igazából”, de hazudott. Több eljárás indult a srác ellen.
Eredeti cikk megtekintése →