Kapitány István az év második felére is megtartaná az üzemanyag-ársapkát
HVG
2026-05-16 08:13
Erről az RTL-nek beszélt a miniszter. Szakértők szerint nem helyes a lépés.
Akár az év második felére is maradhat az üzemanyagár-stop – errőlbeszélt az RTL HíradónakKapitány István gazdasági miniszter. A készlet, amit mostani döntésével felszabadított, június 30-ig elég a védett árak biztosításához az Ásványolaj Szövetség szerint.
Bár közgazdászoknyílt levélben kérték a minisztert, hogy az áruhiány elkerülése érdekében szüntesse meg a Fidesz által bevezetett ársapkát, Kapitány úgy látja: az árstopot a lakosság védelme érdekében fenn kell tartani, amíg a geopolitikai helyzet miatt ilyen magas az olajár.
A limitált ár a benzin esetében 595 forint/liter, a dízel esetében pedig 615 forint, az átlagos piaci ár nagyjából száz forinttal van e fölött.
https://hvg.hu/360/20260515_hvg-arsapka-kettos-uzemanyagar-tartalek-inflacio-mol-ksh-mvm-kapitany-istvan-gazdasagi-miniszter
Nyitókép: HVG / Reviczky Zsolt
A kérdésre Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.
Tombol a digitalizáció, szinte alig van olyan vállalkozás, ahol ne folyna valamilyen technológiai fejlesztés.
A témáról Gyüre Ferenc adótanácsadó, okleveles könyvvizsgáló ad áttekintést.
Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy a cégek jelentős részének 2026 a túlélésről fog szólni.