← Vissza

news.bsdnet.hu

Forsthoffer Ágnes szakít Kövér László hagyományával – meglepő dolgot tesz Tisza István székével az új házelnök

ATV 2026-05-16 08:09
Forsthoffer Ágnes az Országgyűlés alakuló ülését Tisza István egykori székén ülve vezette le, a mindennapokra azonban - Kövér Lászlóval ellentétben - másik széket választ. A történeti értékű bútor múzeumi kiállításra kerül. Forsthoffer Ágnes házelnök az alakuló ülés alkalmából az egykori miniszterelnök, Tisza István székében foglalt helyet, a továbbiakban azonban nem ebből vezeti majd a plenáris üléseket. Az Országgyűlés Hivatala aTelexnekküldött tájékoztatásában úgy fogalmazott: „a mindennapi használat gyakorlati szempontjai alapján a továbbiakban másik széket kíván használni.” Mivel a szék kiemelkedő történeti és műtárgyi értékkel bír, Forsthoffer Ágnes „intézkedni fog annak kiállításáról az Országgyűlési Múzeum egyik tárlatában.” Az alsóházi elnöki szék – amelyetKövér László, leköszönő házelnök használt – az Országház eredeti berendezésének része. A Parlamentben számos olyan bútor található, amelyeket kifejezetten az épületnek gyártottak az építkezéskor, és ez a szék is ezek közé tartozik. Állami tulajdonként 2013-ban vette vagyonkezelésbe az Országgyűlés Hivatala a Nemzeti Múzeumtól, azóta van a plenáris ülésteremben – és azóta használta Kövér László is. A hivatal tájékoztatása szerint az Országgyűlés Hivatalán belül külön szervezeti egység működik muzeális intézményként. Ennek feladata az Országgyűlés történetéhez, a Kossuth Lajos térhez, valamint az Országház ipar- és képzőművészetéhez, építéstörténetéhez kapcsolódó kulturális javak gyűjtése, megőrzése, feldolgozása és közreadása. Tisza István széke tehát szakmailag jó helyre kerül.
Eredeti cikk megtekintése →