← Vissza

news.bsdnet.hu

Azonnali hatállyal felmentették az Orbán-kormány közigazgatási államtitkárait

Telex 2026-05-16 08:53
Már csak a te 1%-od hiányzik! Acsütörtöki kormányzati átadás-átvételután nem sokáig maradhattak hivatalban a leköszönő kormány közigazgatási államtitkárai. Pénteken Sulyok Tamás köztársasági elnök Magyar Péter javaslatára azonnali hatállyal felmentette az Orbán-kormány 13 minisztériumának közigazgatási államtitkárát. A köztársasági elnöki határozatotpéntek este hirdették ki a Magyar Közlönyben. Érdekesség, hogy Sulyok a Csongrád-Csanád vármegyei Domaszéken írta alá a határozatot. Avagyonnyilatkozata szerinta Szeged közeli településen egy tanyája van. Az új kormány megalakulásával automatikusan megszűnt a politikai államtitkárok, a kormánybiztosok, a miniszterelnöki megbízottak, a miniszteri biztosok, a kormányszóvivők és a kormányhivatalokat vezető főispánok megbízatása is. A közigazgatási és helyettes államtitkárok jogviszonya azonban más, az ő kinevezésük határozatlan időre szól. A közigazgatási államtitkároknak fontos feladata van: egyfajta koordinátorként és végrehajtóként ők irányítják a minisztérium hivatali szervezetét és a munkáját. Szakmai vezetőként felügyelik a törvényalkotást és gyakorlatilag az összes minisztériumi döntés és előterjesztés náluk fut össze.A feladataikról részletesen itt lehet olvasni. Pénteken hivatalosan is kinevezte Magyar Péter Tóth Pétert, a Tisza Párt volt kampányfőnökéta miniszterelnök nemzetbiztonsági főtanácsadójának. Tóth szombaton lépett hivatalba, és ugyancsak szombattól lett hivatalosan isOrbán Anita külügyminiszter a miniszterelnök helyettese.
Eredeti cikk megtekintése →