← Vissza

news.bsdnet.hu

Orbán Viktor is megszólalt a neki járó végkielégítésről

24.hu 2026-05-16 09:25
Miután Magyar Péter miniszterelnök az ópusztaszeri kormányülés után közölte, hogy a távozó miniszterek nem fogják megkapni a végkielégítésüket, először Gulyás Gergely jelentette be, hogy a kormány tagjai a végkielégítésüket egy kárpátaljai gyermekotthonnak ajánlják fel, nevezetesen a kárpátaljai nagydobronyi gyermekotthonnak. Szombaton Orbán Viktor is közölte, mi lesz a sorsa a 38 millió forintos végkielégítésének. A leköszönt kormányfő szintén azt erősítette meg, hogy a végkielégítését, amely jogszabály alapján jár, a kárpátaljai Irgalmas Samaritánus Református Gyermekotthonnak adományozza, és az erről szóló adománylevelet is közzétette. A pénz egyébként vagyonnyilatkozatai alapján hiányozhat Orbánnak, akinek alig van megtakarítása. Orbán egyebekben Magyar Pétert is kiosztotta, s közölte: A frissen hivatalba lépett miniszterelnök szamárságokat beszél. Mint írta, a leköszönt nemzeti kormány az országot nem kifosztotta, hanem felemelte. Szerinte az állami vagyont megduplázta, a devizatartalékot történelmi csúcsra emelte, az ország aranytartalékját 36-szorosára növelte. Ezzel megismételte korábbi leltárját. Hozzátette: Az ország kifosztása a Tisza-kormány hivatalba lépésével most válik valóságos veszéllyé. A Pénzügyminisztériumot odaadták a bankároknak, a gazdasági minisztérium a Shellé, a Soros-hálózat beköltözött a miniszterelnöki hivatalba. Az ország kifosztása ellen harcolni fogunk. Orbán többek közt erről is beszélt a szombaton megjelent interjújában, amelyben a sajtóért is aggódni kezdett. Kapcsolódó Leváltása után a sajtóért aggódik Orbán Viktor, aki tavaly még kitakarítandó poloskáknak nevezte az újságírókat A leváltott miniszterelnök szerint a kormány nyilvánosan, sajtóeseményeken sérteget, gyaláz jobboldali újságírókat. The post Orbán Viktor is megszólalt a neki járó végkielégítésről first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →