← Vissza

news.bsdnet.hu

Orbán Viktor szerint az ország kifosztása most válik valós veszélyé, a végkielégítését ő is Kárpátaljára utalná

Telex 2026-05-16 09:38
Már csak a te 1%-od hiányzik! „A frissen hivatalba lépett miniszterelnök szamárságokat beszél” –reagált Orbán ViktorMagyar Péterpéntek esti Facebook-bejegyzésére. A miniszterelnök közölte, hogy Orbán nem fogja megkapni a törvény szerint neki járó bruttó 38 millió forintos végkielégítést „hazánk kifosztásáért”. A Fidesz elnöke szerint ugyanakkor a leköszönő kormánya nem kifosztotta az országot, hanem felemelte, és „az ország kifosztása a Tisza-kormány hivatalba lépésével most válik valóságos veszéllyé”. „A Pénzügyminisztériumot odaadták a bankároknak, a gazdasági minisztérium a Shellé, a Soros-hálózat beköltözött a miniszterelnöki hivatalba. Az ország kifosztása ellen harcolni fogunk” – írta Orbán, és bejelentette, hogy a törvény szerint neki járó végkielégítést a kárpátaljai Irgalmas Samaritánus Református Gyermekotthonnak adományozza. Magyar Péter már szerdánfelszólította a leköszönő minisztereket és államtitkárokat,hogy eszükbe se jusson felvenni a törvény szerint ilyenkor járó végkielégítést. Atörvény szerinta távozó miniszterelnök, miniszterek, államtitkárok, a miniszterelnök politikai igazgatója és a miniszterelnök nemzetbiztonsági főtanácsadója juttatásnak nevezett végkielégítésre jogosult a megbízatása megszűnése után. Ha minimum három évig betöltötték a tisztségüket, a hathavi fizetésüknek megfelelő juttatást kapnak egy összegben 15 napon belül. Orbán Viktor jelenlegi fizetésével számolva bruttó 32,4 millió forint lenne a miniszterelnöki végkielégítés, és volt országgyűlési képviselőként is jogosultháromhavi búcsúpénzre, bruttó 6,37 millió forintra.Összesen így bruttó 38 801 013 forint járna neki. Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetőjemár csütörtökön azt ígérte, hogy az Orbán-kormány távozó miniszterei a kárpátaljai nagydobronyi gyermekotthonnak ajánlják fel a juttatásukat. A Fidesz frakcióvezetője szerint „a miniszterelnök se áll a törvény felett”, a jogszabályok szerint járó juttatást legfeljebb törvénymódosításokkal lehetne elvenni. Ígéretet tett arra, hogy a miniszterek nem veszik fel a juttatást, és „ha a jogszabályoknak az új kormány is eleget tesz, akkor ez egy kárpátaljai gyermekotthon működését fogja segíteni”. A Telexnek nyilatkozó jogász szerint jogszerű keretek között nem lehet visszamenőleges hatállyal elvenni a juttatást a távozó miniszterelnöktől, miniszterektől és államtitkároktól, hiszen a megbízatásuk múlt szombati megszűnésekor hatályos jogszabályt kell figyelembe venni. Ha utólag átírnák a törvényt, akkor a köztársasági elnök vagy az Alkotmánybíróság nagy eséllyel visszadobná azt az Országgyűlésnek. Ha pedig a leköszönő miniszterek és államtitkárok valóban nem kapják meg a pénzt, közigazgatási pert indíthatnak az állam ellen, amit igen jó eséllyel meg is nyernének.Minderről bővebben itt írtunk.
Eredeti cikk megtekintése →