← Vissza

news.bsdnet.hu

Isten hozott 1995-ben: a Windows taskbar ismét oda kerülhet, ahova akarod

HUP 2026-05-16 08:58
Vége annak a visszalépésnek, hogy Windows 11 alatt a taskbar-t csak alulra lehetett tenni és punktum. A fejlesztők visszafejlesztették a Windows 11-be (egyelőre csak a legfrissebb Insider Build-be) azt, ami már a 31 éve megjelent Windows 95-ben magától értetődő volt: a taskbar-t tehetted felülre, jobbra, vagy ha kedved éppen úgy tartotta, balra. Éljen a visszafejlesztés! Mondjuk, tudnám, hogy minek kellett eredendőenelbaselszabni azt, ami már előtte is kész volt ... Gondolom, erre is van valami "frappáns" fejlesztői magyarázat! Persze, a nagy ünneplés közepette, hogy sikerült visszaugranunk 31 évet, megjelent a szarkazmus is: Meanwhile, on Linux.How much taskbar is enough taskbar?Yes.pic.twitter.com/GjiRNVHfGO — FloCos (@FloCos101)May 15, 2026 Mindeközben Linux alatt rég nem az a kérdés, hogy oda teheted-e a panelt, ahova akarod, hanem az, hogy hányat akarsz egyszerre. Négyet? Tessék! (Slusszpoén: ráadásul ez még így sem a régi "megfogom és odahúzom" működés: a Microsoft szerint a taskbar helyét a Settings > Personalization > Taskbar > Taskbar behaviors alatt lehet kiválasztani. A drag and drop visszahozásátegyelőre csak vizsgálják. Vagyis 31 évvel később nem sikerült teljesen visszaérni 1995-be. De talán 10 éven belül ...) <Mikrofon leejt>
Eredeti cikk megtekintése →