← Vissza

news.bsdnet.hu

A gatyámnál fogva kilógathatsz, mondta Havasi Bertalan, a tetőteraszon várta Magyar Pétert a minisztériumi bejáráson

Telex 2026-05-16 10:04
Már csak a te 1%-od hiányzik! Magyar Péter szombat délelőtt személyesen vezette körbe a sajtót a miniszterelnök korábbi irodájának helyet adó Karmelitában és a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda volt épületében, amit a hétvégéremegnyitottak a nagyközönség előtt. A sajtónak megmutatta a Belügyminisztérium Szentháromság téren lévő felújított épületét is,ahonnan korábban videótosztott meg. A Miniszterelnöki Kabinetiroda tetőteraszán Havasi Bertalan, Orbán Viktor korábbi sajtófőnöke fogadta, akineka megbízatása helyettes államtitkárkéntmég nem szűnt meg, így most hivatalosan Magyar Péter a főnöke. „Korunk Bibó Istvánja még tartja a frontot” – mondtaaz élő közvetítésben a miniszterelnökHavasinak, majd az alábbi párbeszéd zajlott le kettejük között: Havasi: A gatyámnál fogva kilógathatsz a zászlórúdra. Magyar: Nem, nem terveztem. Havasi: Nem szeretnél? Mert akkor nagyobb lenne a látvány. Magyar: Megvan méga kólás doboz, amit őriztél? Havasi: Nem fogom átadni. Az átadás-átvételnél ezt majd megbeszéljük. Magyar: Nem lesz meg? Havasi: A felmentési pénzemből levonhatod. Magyar:Nem lesz felmentési pénz, nem hallottad? Havasi: Hát hogy ne lenne. Hát akkor majd… Magyar: …találkozunk a bíróságon, így van. Utána Havasi még folytatta, de mivel Magyar a mikrofonjával arrébb ment, nem lehetett érteni, mit mond a helyettes államtitkár. A miniszterelnök még annyit visszaszólt neki, hogy lassan el kéne hagynia az épületet. „Szabó Bálint mellett van még hely, kedves Havasi elvtárs.” Később aztán a biztonságiakat hívta Magyar, mert szerinte Havasinak semmi keresnivalója abban az épületben, ami ma már a Szociális és Gyermekügyi Minisztériumnak ad otthont. „Jó lenne, ha megkérnék, hogy fáradjon ki innen.” Havasi pénteken ott volt a Karmelitánál akkor is, amikor Magyar Péterék elkezdték lebontani a kordont.Azt mondta a Telexnek, hogy majd ő eldönti, mire költi a törvény szerint neki jó végkielégítését, nem fogjaa miniszterekhez hasonlóan Kárpátaljára utalni.„Lehet, hogy a gyerekeim taníttatására. Vagy a Suzuki Vitarámon lecserélem a gumikat végre, nem tudom, hány év után. Ilyesmikre azért nem árt néha pénzt költeni” – mondta a helyettes államtitkár arról, hogy mire költené a pénzt. A tárlatvezetésről később részletesebb riportban számolunk be.
Eredeti cikk megtekintése →