Gajdos László bejelentette vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkárát
24.hu
2026-05-16 12:50
Kelemen Ágnes környezetgazdász negyedszázados éghajlatpolitikai tapasztalattal a háta mögött veszi át a vízügyi és klímapolitikai terület irányítását – jelentette be Facebook-oldalon a Tisza-kormány élő környezetért felelős minisztere, Gajdos László.
Mint írja, az újonnan bejelentette államtitkár magyar államigazgatásban, az Európai Bizottságnál, a versenyszférában és a civil szektorban szerzett sokoldalú gyakorlata a biztosíték a hazai klímastratégia megerősítésére. Kiemelte: az előttünk álló időszak legfontosabb feladata az éghajlatváltozási szempontok határozott és azonnali érvényesítése lesz a hazai vízgazdálkodásban.
Gajdos László az utóbbi napokban nagyon aktív volt bejelentések terén, így kiderült, hogy:
Kőrösi Levente a természetvédelemért és állatjólétért felelős államtitkári posztot fogja betölteni.
Sipos Katalin biológus, a WWF magyarországi igazgatója természetvédelemért felelős helyettes államtitkár lesz.
Orbán Zoltán, a madártani egyesület vezetője lesz a minisztérium szóvivője.
Kapcsolódó
Gajdos László bejelentette: azonnali moratóriumot hirdetnek a védett erdők fakitermelésére
Emellett az ipari szankciókat is szigorítják.
The post Gajdos László bejelentette vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkárát first appeared on 24.hu.