Búcsúzóul közel 50 milliárdos szerződést kötött Rogán Antal minisztériuma Balásy Gyula cégeivel
Telex
2026-05-16 18:55
Már csak a te 1%-od hiányzik!
Összesen nyolc szerződést kötött 2025 decembere és 2026 márciusa között a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda Balásy Gyula kommunikációs cégeivel –írjaa Kontroll. A New Land, a Lounge Design és a Lounge Event a Nemzeti Kommunikációs Hivatallal korábban kötött keretszerződés alapján csaknem 50 milliárd forintnyi megbízás lehívására szerzett jogosultságot.
A minisztériumi összesítésből ugyanakkor nem derül ki, hogy ebből pontosan mennyit fizettek ki a cégeknek. A szerződések többsége 2026-ban indult, és az év végéig, december 31-ig szólnak. Egyetlen megállapodást kötöttek még tavaly decemberben. A lap szerint a megbízások jelentős része a korábbi Orbán-kormányok alatt megszokott propagandakampányokhoz kapcsolódik: plakátkampányok, reklámfilmek és különböző kommunikációs feladatok tartoznak ide.
Emellett rendezvényszervezési, kommunikációs ügynökségi és stratégiai kommunikációs munkákra is szerződtek Balásy cégeivel. Balásy Gyula a Fidesz választási veresége utánarról beszélt, hogy felajánlotta kommunikációs cégeit a magyar államnak, igaz, az már jó kérdés, hogy ezek a cégekérnek-e annyit, amennyire Balásy taksálta őket az interjúban. Korábban a G7írt arról, hogy 11 év alatt ezer milliárd forintos állami szerződésállomány landolt Balásy cégeinél. A Lounge megborulásárólebben cikkünkbenírtunk részletesen.