← Vissza

news.bsdnet.hu

Megszűnik a Fidesz szócsöveként számontartott Győr+ Hetilap

24.hu 2026-05-16 19:10
A Szegedma után megszűnik a szintén fideszes, győri önkormányzati újság, a Győr+ Hetilap – vette észre a WTF?!. A szerkesztőség az új számban vett búcsút az olvasóktól. Köszönjük a bizalmat, a kritikákat, a bátorító szavakat és azt, hogy ennyi éven át velünk tartottak. Köszönjük mindazok munkáját is, akik szerzőként, szerkesztőként, fotósként, terjesztőként vagy háttérmunkatársként részesei voltak ennek a közös történetnek – áll az utolsó számban. Az Győr+ 2011-ben indult, és az utóbbi években vált a győri Fidesz szócsövévé. A nyomtatott lapot – aminek új számát minden héten feltöltötték az újság hivatalos weboldalára – a helyi Fidelitas volt megyei elnöke, Tóth Rebeka adta ki, akit 2026. január 1-jén ültettek a lap élére. A WTF?! korábbi beszámolója alapján a Mérték Médiaelemző Műhely elemzése megállapította, hogy a Győr+ szerkesztési gyakorlata „a közszolgálati jelleg helyett a korábbi politikai erővonalakhoz igazodó, aszimmetrikus és kiegyensúlyozatlan tájékoztatást valósít meg.” A lap értesülései szerint a Győr+ Média (a tévé, a rádió, az online és az ott dolgozók) sorsáról jövő hét elején születik döntés a Győr-Szol igazgatóságának ülésén. Kapcsolódó 18 év után megszűnik a kormánypárti szegedi portál, a Szegedma A Mediaworks emberei annyival indokolták a döntést a dolgozóknak, hogy átalakítások lesznek a sajtóportfólióban. The post Megszűnik a Fidesz szócsöveként számontartott Győr+ Hetilap first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →