← Vissza

news.bsdnet.hu

Havasi Magyar Péternek: Hat havi összegről van szó, „amit, Öcsi, te az utolsó fillérig ki fogsz perkálni”

Telex 2026-05-16 19:30
Már csak a te 1%-od hiányzik! frissítve Miután a Magyar Közlönyben megjelent, hogyMagyar Péter miniszterelnök felmentette Havasi Bertalanta Miniszterelnöki Kabinetiroda helyettes államtitkárát, a szerkesztőséghez egy Havasi Bertalan nevét viselő magán emailcímről érkezett egy levél dr. Havasi Bertalan közleménye helyettes államtitkári felmentéséről. Az email szövegét változtatás nélkül közöljük. „Magyar Péter idegei felmondták a szolgálatot.Máris.Pedig még el se kezdett kormányozni, leragadt a pojácáskodásnál.Hát, az se megy már annyira jól.Nem, Peti, nem voltam államtitkár. De most már Te is tudod, mert aláírtad a felmentésemet, és oda volt írva, remélem elolvastad legalább: helyettes államtitkár. Az, tudod, egy közigazgatási pozíció. Fog ez menni.(Amúgy MK-miniszter helyett nyugodtan odaírhattad volna Ruffot is javaslattevőnek, mint Miniszterelnökséget vezető minisztert, mert így sokan félre fogják érteni, azt hiszik, Tóni kezdeményezte a felmentésemet, de értem én, hogy jogilag beolvadás van, persze. Csak akkor miért beszéltél a tetőn arról, hogy nincs is már Kabinetiroda. Ezek szerint mégis van? Na jó, hagylak, tudom, a kapkodás, meg az ideg...)És nem, Peti, nem több tízmillióról van szó, hanem a családi adókedvezménnyel együtt 1,3 millió forintos fizetésem hat havi összegéről.Amit, Öcsi, te az utolsó fillérig ki fogsz perkálni.Mint ahogy ki fogod fizetni a többi általad már megalázott vagy még megalázandó közszolgának is az utolsó fillérig, ami jár.És azt majd mi magunk eldöntjük, nem, nem Te, Peti, és nem is Te, Gergő (!), hogy mire fordítjuk, és ha jónak látjuk, beszámolunk róla a nyilvánosságnak. Gondolom – velem együtt – legtöbben a családjuk megélhetésére. Igen, kenyérre! Ezt érted, ugye, Peti, Te, aki fideszes miniszterfeleségként állami állásokban kaptad a havi milliókat meg a több tízmilliós végkielégítéseket. Ha tévednék, javíts ki, bár a te pénzed nem igazán érdekel.Kicsinyes vagy és tájékozatlan. Alkalmatlan.Nem véletlenül mondtam ma a tetőn neked kétszer is azt, hogy jó ügyvédet hozzál majd a bíróságra.Ugyanis mivel kicsit túlszaladtál, tudom, az ideg..., elfelejtetted a felmentésem ELŐTT módosíttatni a törvényt, ami a felmentett közszolgák juttatásait szabályozza. Most már ne is fáradj vele, mert tudod, a visszaható hatály – rémlik még az egyetemről?És még egy pár szó a mieinknek is.Ne szarjunk már be!! Ettől?!Nem mindig kormányoztunk jól. Szarul kommunikáltunk. Egyesek közülünk le is buktak, és az igazságszolgáltatás elé kerültek. Nagyon helyes!De a politikai közösségünk 99,95 százaléka tisztességes, becsületes ember, rendesen és nagyon sokat dolgozott. Ne szégyelljétek. Ne járjatok lehajtott fejjel! Ti vagytok a nemzeti oldal!És tartsatok ki, szerveződjetek, álljatok ki magatokért, és biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb a Fidesz (párt és a Fidesz frakció!) is összeszedi magát, és kiáll majd mellettetek.Hajrá Fidesz, Hajrá Orbán Viktor!(Hajrá = gyerünk, nyomjuk most már, ébresztő!)” Az emailről telefonon beszéltünk Havasi Bertalannal is, aki megerősítette nekünk, hogy ő írta a szerkesztőségünknek küldött nyilatkozatot. Azt mondta, hogy a szövegben említett „Gergő” Gulyás Gergő korábbi minisztert takarja. Azt mondta, nem neheztelésből említi meg, de szerinte Gulyásnak nincs igaza a hathavi fizetés tovább utalásának kérdésében. „Szerintem nem lehet saját magunkkal felmosni, vagy felmosatni hagyni a padlót” – mondta Havasi. Szerinte ő sem kotorászik a miniszterek zsebében, így ők se kotorásszanak a helyettes államtitkárok zsebében. Kérdésünkre hozzátette, hogy arról, hogy ebben véleménykülönbségen van a párttársával, nem egyeztetett Gulyással.
Eredeti cikk megtekintése →