← Vissza

news.bsdnet.hu

Borbély Balázs az ETO bajnoki címe után: A mai napot magamra tetováltatom

Player 2026-05-17 05:06
Borbély Balázs előbb feljutatta az ETO-t a magyar első osztályba, majd ott is bajnoki címig vezette a győrieket. 13 év után először, története során ötödször lett magyar bajnok a Győr, miután az NB I utolsó fordulójában egy góllal nyert a Kisvárda otthonában, és ezzel megőrizte az egypontos előnyét a Ferencváros előtt. Az utolsó fordulóban dőlt el az NB I, az ETO FC az új magyar bajnok. A bajnoki cím megnyerése után a győriek csodaedzője,Borbély Balázsnyilatkozott. Borbély két évvel ezelőtt feljutatta a csapatot az első ligába, most pedig bajnoki címig vezette az ETO-t: „Ha visszagondolok, hogy két éve még Ajkán ünnepeltük a feljutást, most meg ez, nem kis dolgot vittünk véghez, kell egy kis idő, amíg sikerül feldolgozni, de most az ünnepelni kell. (...) Május 16. fontos dátum az életemben, három éve ezen a napon született a kislányom, innen is nagyon boldog születésnapot kívánok neki, most pedig bajnokok lettünk. Nem terveztem tetováltatni magamra, de lehet, hogy ez a dátum felkerül majd valahova” –nyilatkoztaaz M4 Sportnak a friss magyar bajnok vezetőedzője. (Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)
Eredeti cikk megtekintése →