← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter azonnali távozásra szólította fel Varga Zs. Andrást, a Kúria elnökét

Népszava 2026-05-17 08:39
„Haladéktalanul távozzon Varga Zs. András, közpénzen luxizó, fideszes kúriai elnök! Az a Varga Zs. András, aki amolyan fideszes stílusban rendszeresen fenyegette a saját kollégáit. Az a Varga Zs. András, akiről most kiderült, hogy a közpénzen épített luxust ugyanúgy szereti, mint a bukott kormánytagok” –szólította fela legfelsőbb bírói fórum vezetőjét vasárnap reggeli Facebook-bejegyzésében Magyar Péter miniszterelnök. A kormányfő felidézte,  hogy a Kúria szombaton közleményben próbálta cáfolni, hogy Varga Zs. András a magyar emberek pénzén rendelt magának elnöki lakosztályt a költözés előtt álló álló Kúria új épületében, az egykori Néprajzi Múzeumban. A miniszterelnök fotókkal illusztrálva felsorolt néhányat a luxusról, amelyet a Kúria szerinte letagadott. aranyozott plafon az elnöki szobában, gondosan kiválasztott márványlapok az elnöki fürdőben, bírói klub, a bírák számára elengedhetetlen bárpulttal, üvegtetővel fedett télikert, pálmákkal a bíró klub előtt, új teraszok Parlamentre nyíló csodás kilátással. „Mindezt természetesen közpénzen, titokban. Vajon mit szólnak ehhez a nettó 200-300 ezer forintot kereső leírók, jegyzők és más igazságszolgáltatási kollegák, akikért önnek nem volt ideje/kedve kiállni, hisz épp a márványlapokat kellett válogatni az elnöki fürdőbe? Tovább is van, mondjam még? Távozzon mielőbb, a többi közpénzen luxizó Orbán-bábbal együtt!” – ismételte meg felszólítását Magyar Péter.
Eredeti cikk megtekintése →