Az Anthropic vezetője szerint a jövőben az AI már előre kitalálja az igényeidet
IT Business
2026-05-17 19:34
Az Anthropic hamarosan akár fő versenytársa elé is kerülhet: jelenleg több tízmilliárd dolláros finanszírozási kört készít elő, amely a cég értékelését mintegy 950 milliárd dollárra emelheti (az OpenAI-t márciusi finanszírozási körében 854 milliárd dollárra értékelték), miközben az üzleti ügyfelek egyre inkább a Claude-ot részesítik előnyben a ChatGPT-vel szemben. Egy friss jelentés szerint az Anthropic nemrég megelőzte az OpenAI-t az üzleti ügyfelek körében, és 2025 májusa óta megnégyszerezte piaci részesedését.
Cat Wu, az Anthropic Claude Code és Cowork termékfejlesztési vezetője kulcsszerepet játszott ebben a sikerben. Miután 2024 augusztusában csatlakozott a vállalathoz, Wu segített végigvezetni a Claude-ot egy kritikus fejlődési szakaszon, amely során az egyszerű információs chatbotból programozási eszközzé és még sokkal többé vált. Wu, aki az új funkciók fejlesztését felügyeli, gyakran dolgozik együtt Boris Chernyvel, az Anthropic technikai csapatának meghatározó tagjával és a Claude Code megalkotójával, ezért a párost gyakran az Anthropic „Batman és Robin” duójaként emlegetik.
Wu-val a nemrég megrendezett Code with Claude konferencián beszélgetett a techcrunch.com újságírója, ahol arról mesélt, hogyan gondolkodik a termékstratégiáról, és milyen irányba szeretné fejleszteni a Claude használatának élményét. Az interjút terjedelmi és érthetőségi okokból szerkesztett.
– Amikor termékstratégiában gondolkodtok, mennyire reagáltok a versenytársakra? Egyáltalán foglalkoztok ezzel?
– A legfontosabb dolog, amire tervezünk, az exponenciális fejlődés fenntartása. A csapatunkban mindenki számára alapvető szemlélet, hogy az AI egyszerűen folyamatosan egyre jobb lesz. Nekünk csak az a feladatunk, hogy a technológiai élvonalban maradjunk. Nem igazán foglalkozunk a versenytársakkal. Szerintem ha valaki túl sokat figyeli a konkurenciát, akkor végül állandóan két héttel vagy akár egy hónappal lemarad ahhoz képest, milyen gyorsan tudna végrehajtani dolgokat. Általában tehát ez nem a legjobb módja annak, hogy valaki az élvonalban maradjon.
– Az Anthropic tavaly legalább hat modellt adott ki, és idén már majdnem ugyanennyit. Szerinted ez a fejlesztési tempó folytatódni fog?
– Reméljük, hogy igen – mondja nevetve. Szerintem a modellek továbbra is nagyon egyenletes ütemben fejlődnek, ezért képesek leszünk folyamatosan megosztani ezeket a fejlesztéseket a felhasználóinkkal. Elképzelhető, hogy a bevezetések módja kissé más lesz – például ahogy a Glasswinget kezeltük –, de amennyire csak lehet, szeretnénk, hogy ez az intelligencia minél több emberhez eljusson. Ugyanakkor ezt nagyon biztonságosan kell kezelni, ezért kezeltük úgy a Glasswinget, ahogy.
A Glasswing egy olyan kezdeményezés, amelyet az Anthropic áprilisban indított. A program keretében egy szűk partneri konzorcium – többek között az Amazon, az Apple, a CrowdStrike és a Microsoft – hozzáférést kapott az Anthropic új kiberbiztonsági modelljéhez, a Mythoshoz. Más Anthropic-modellekkel ellentétben a Mythos nem kap nyilvános kiadást. A vállalat szerint attól tartanak, hogy a szoftveres sérülékenységek keresésére tervezett modell túl erős, és rosszindulatú szereplők fegyverként használhatnák.
– Egy korábbi interjúban azt mondtad, hogy a munka jövője lényegében abból áll majd, hogy emberek AI-ügynökök flottáit irányítják. Ez végül oda vezethet, hogy az ügynökök jobban értik a munkát, mint az ember.
– Szerintem rendkívül nehéz ügynököket irányítani, ha te magad nem tudod elvégezni az adott munkát. A vezetőknek továbbra is szakértőknek kell maradniuk a saját területükön. Ez egy új készségkészlet, amelyet sok embernek meg kell majd tanulnia, de az ügynökök irányítása valójában nagyon hasonlít az emberek vezetésére. Meg kell értened például, hogy az ügynök miért hibázott. Félreértette az utasítást? Nem volt elég pontos a kérés? Képesnek kell lenned „debugolni” a működését.
– Mégis úgy tűnik, hogy hosszú távon a cél a csapatlétszám csökkentése. Hiszen ha az ügynökök végzik a munkát, akkor nincs szükség gyakornokra, igaz?
– Ideális esetben szerintem az elképzelés inkább az, hogy mindenki sokkal többet tudjon elvégezni. Minden munkában van egy rész, ami egyszerűen nagyon monoton. Nálam például az emailekre válaszolás ilyen. Szerintem mindenki munkájának van ilyen része… Az a reményem, hogy ezt az AI-ügynökök leveszik az emberek válláról, és így mindenkinek marad ideje azokra az izgalmas dolgokra, amelyeket szívesen építene vagy létrehozna a fennmaradó idejében.
– Mi izgat benneteket leginkább a következő hat hónapban?
– Szerintem a következő nagy lépés a proaktivitás lesz. Tavaly még a szinkron működés világában voltunk. Most az emberek kezdenek rutinokat kialakítani, például automatizálják az ügyfélszolgálati jegyekre adott válaszokat. A következő lépés szerintem az lesz, hogy a Claude megérti, min dolgozol, és önállóan beállít bizonyos automatizmusokat számodra.
Forrás: https://techcrunch.com