← Vissza

news.bsdnet.hu

„Kivágott hátizsákba rejtett kamerával kellett volna követnem Magyar Pétert” – egykori munkatársa teregette ki az Ómolnár-gépezet legdurvább módszereit

Szeretlek Magyarország 2026-05-18 05:25
Egykori munkatársa teregette ki az Ómolnár Miklós vezette propagandamédia működését az Átlátszónak adott interjúban. Forgács Ágnes, aki újságírói pályáját még a Népszavánál kezdte, majd a bulvár felé fordult, arról beszélt, hogyan lett a Story és Best magazinoktól egyenes út a Fidesz-közeli sajtóbirodalom legbelsőbb köreibe, és hogyan vettek részt politikusok megfigyelésében és lejáratásában. Az újságíró állítása szerint azért kereste meg a tényfeltáró portált, hogy a nyilvánosság is megtudja, „hogy működött a propagandagépezet, vagy mik történtek az elmúlt években, vagy hogy kik voltak azért a felelősek, hogy ide süllyedt a magyar sajtónak a jobb oldali része, ága”. A történet 2014-ben kezdődött, amikor Ómolnár Miklóst kirúgták a Story és Best magazinok éléről, és vele együtt több lojálisnak tartott munkatársat, köztük Forgácsot is. Ómolnár hónapokkal később azzal hívta fel egykori kollégáit, hogy spanyol befektetőkkel tárgyal egy új lap indításáról. Öt hónapnyi várakozás után, 2015 májusában indult el a Ripost, amelyről Forgács állítása szerint hamar kiderült, hogy nem spanyol, hanem kormányzati, vélhetően Habony Árpádhoz köthető finanszírozásból működik. „Mi a bulvárvilágából jöttünk, Story Best magazinos emberek, semennyit nem foglalkoztunk a politikával” – mondta, hozzátéve, hogy a kezdetekkor erről senki nem szólt nekik. Az új lapnál a feladatok azonnal kijelölt mederben folytak. Forgács szerint az első karaktergyilkosság Murányi Marcell, a Népszabadság akkori főszerkesztője ellen irányult, akinek halálos kimenetelű gázolásáról kellett információt szereznie a rendőrségtől. A cikk úgy jelent meg, hogy Murányit nem keresték meg, ami Forgács szerint bevett gyakorlattá vált. „Ez valahogy a Ripost elejétől egy ilyen természetes folyamat volt, hogy az érintettet nem hívjuk föl” – fogalmazott. Az újságíró azt is elmondta, hogy a cikkeket gyakran nem is ők írták, csak az információt szolgáltatták, a végső anyagot pedig Ómolnár formálta a saját képére, a szerzők nevének feltüntetése nélkül. Később egyre több, „fentről” érkező kérésnek kellett eleget tenniük. Ilyen volt szerinte a Szcientológiai Egyház elleni kampány, amellyel a kormány a szervezet magyarországi terjeszkedését akarta megakadályozni. A politikai lejáratások egyre durvábbá váltak, a módszerek pedig egyre gátlástalanabbak lettek. A Volner Jánosról készült, bokorban intim helyzetben készült fotók ügyében például Forgácsot egy sajtótájékoztatóra küldték, ahol az esemény közben kapta meg az utasítást, hogy kérdezzen rá a frissen megjelent cikkre. „Ez elkezdett egy ilyen stratégia lenni, ez a nyílt színi támadás. Mert ezt nem tudom máshogy nevezni. Tehát, hogy kapjuk el őket az utcán, kapjuk el őket nyilvános helyen, mert akkor nem tud elmenekülni a válaszadás elől” – mondta a stratégiáról. A Vona Gábor vezette Jobbik lejáratása során olyan feladatokat kaptak, hogy egy balatoni frakcióülésen készítsenek „bennfenteskedő fotókat”. Bár egy szót sem hallottak a politikusok beszélgetéséből, Ómolnár egy olyan cikket írt a képek mellé, amelyben részletesen taglalta, miről volt szó. Egy hasonló eset később megismétlődött, az erről szóló cikket pedig a Hírcsárda paródiaoldal változtatás nélkül átvette. Forgács szerint 2018. március 15-én azt a feladatot kapta, hogy provokáljon ki valamilyen jobbikos balhét. Mivel ezt nem tette meg, egy hónapra hazaküldték „gondolkodni”, ami után felmondott. Egy rövid kitérő után a V4NA nevű, londoni székhelyűnek mondott, de valójában Budapestről működtetett nemzetközi hírügynökségnél kötött ki, ahol a feladatuk az lett volna, hogy Brüsszelben és Strasbourgban találjanak kompromittáló anyagot Jean-Claude Junkerről. Még Luxemburgba is elutaztak a politikus házához, de a küldetés sikertelen maradt. „Nem tudom, mit kellett volna észrevenni, hogy Junker berúgva tántorog a parlamenti büfébe, talán ilyesmit, vagy nem tudom, kokainoznak az európai parlamenti képviselők a budiban” – emlékezett vissza a feladatra. Harmadszor is visszakerült a Riposthoz, amely ekkor már a KESMA része volt. Itt már egy külön „politikai akciócsoport” tagja lett a fotósával és Ómolnár fiával, Donáttal együtt. Feladatuk a 2022-es választási kampány megalapozása volt. Első célpontjuk Márta Imre, a fővárosi közműcégek vezetője lett, akiről egy több száz oldalas aktát kaptak. Forgács állítása szerint ezeket az anyagokat „fentről” kapták, és az egyik kapcsolattartó Farkas Örs volt, a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat felügyelő későbbi államtitkár. Ómolnár szerinte „minden kedden felment a Karmelitába. Minden kedd délután felment a Várba és lejött onnan. Hát most már láttam, hogy nem a Karmelitába ment, hanem ebbe a szivarszobás minisztériumba.” A következő célpont Jakab Péter volt. Forgács elmondása szerint Ómolnár lejátszott nekik egy rejtett kamerás felvételt, amely Jakab és kabinetfőnöke, Molnár Enikő állítólagos viszonyát volt hivatott bizonyítani. A felvételt állítólag „kiugrott jobbikosok” készítették, de a fotós kollégája szerint a képanyag túl profi volt. „Ági, nincs ilyen kamera. Azért kell megismételnünk ezt a felvételt, mert ezt nem kiugrott jobbikosok csinálták, ilyen kamerával” – idézte fel a fotós szavait. A feladatuk az volt, hogy a látottak alapján ők maguk készítsenek kompromittáló fotókat és videókat, lényegében újraforgatva az eredeti anyagot. Az ügy után egy öltönyös, magát be nem mutató férfi kereste fel az irodában, aki arra figyelmeztette, hogy a Jobbik támadásra készül ellene, ezért a Mediaworks egy hétre egy hotelszobába költöztette. Forgács szerint ez valójában egy megfélemlítési akció lehetett. „Itt voltaképp azt akarják elérni, hogy én így elkussoljak. Hogy én így tudjam a helyem, hogy egy kicsit megijedjek” – vélte. Ezután New Yorkba küldték őket, hogy Korányi Dávidról, Karácsony Gergely akkori tanácsadójáról készítsenek fotókat. Tíz nap alatt néhány képet sikerült készíteniük arról, ahogy kutyát sétáltat. A cikk azt sugallta, hogy Korányi a fővárosi pénzből él luxuséletet Amerikában. Az újságíró szerint utólag az az érzése, hogy a titkosszolgálatok dolgoztak a kezük alá. „Volt egy csoport, aki megfigyelt embereket, és ők nekünk információt szolgáltattak, aminek felhasználásával aztán mi dolgoztunk tovább” – mondta. A legabszurdabb esetnek azt tartotta, amikor Ómolnár Miklós egy baseballsapkában, eltorzított hangon eljátszotta egy kirúgott fővárosi kukás szerepét egy videóban. Az akciócsoport tagjai felismerték a főnöküket, és figyelmeztették, hogy mások is rá fognak jönni a turpisságra, ezért még jobban el kell maszkírozni a felvételt. Az utolsó csepp a pohárban Magyar Péter feltűnése volt. Forgácsot és Ómolnár fiát ráállították a politikusra, de a hatalmas tömeget látva az újságíró elbizonytalanodott. „Ott áll mögötte a nép. Ez egyre kínosabb volt” – mondta. A végső lökést az adta meg, amikor Ómolnár egy kivágott hátizsákba rejtett GoPro kamerával akarta elküldeni, hogy szegődjön Magyar Péter nyomába. Forgács másnap összepakolt és felmondott. „Kedves Miklós, tegnap este eljöttem, mert véget akartam vetni ennek a kutyakomédiának, hogy kivágott hátizsákokkal szaladgáljak ahelyett, hogy cikkeket írnék” – idézte felmondólevelének első sorát. Forgács Ágnes az interjú végén arról beszélt, hogy az egész kilenc évet megbánta. „Kilenc évig úgy léteztem ott, hogy a végén már azt hittem, a legalávalóbb ember vagyok, aki csak létezhet. Akit mindenki utál, mindenki gyűlöl.” Szerinte hiába írt néha szakmailag helytálló cikkeket, ha közben a propaganda eszközeként működött. Bár korábban Fidesz-szimpatizáns volt, és Orbán Viktort nagy formátumú politikusnak tartotta, a rendszer működését látva teljesen kiábrándult. A teljes videó [kapcsolodo]nagy-blanka-elegtetelt-erzek-a-megszegyenitesert-lejaratasert[kapcsolodo]
Eredeti cikk megtekintése →