Három F1-pilóta is örökre átkozni fogja a legőrültebb Kanadai Nagydíjat
Player
2026-05-18 07:03
Nem úgy, mint Kimi Räikkönen.
A hétvégén ismét Montrealba látogata Formula–1, így nem tehetjük meg, hogy nem elevenítjük fel az egyik legőrültebb Kanadai Nagydíjat. A 2005-ös futam nem szűkölködött fordulatokban, a versenyt ugyanis Giancarlo Fisichella (Renault), Fernando Alonso (Renault) és Juan-Pablo Montoya (McLaren-Mercedes) is vezette, ám szépen sorban kiestek:
A futamot így végül Kimi Räikkönen (McLaren-Mercedes) nyerte meg Michael Schumacher (Ferrari) és a bokszból rajtoló Rubens Barrichello (Ferrari) előtt.
FORMULA 1® (@f1) által megosztott bejegyzés
(Forrás:Formula–1, fotó: Getty Images)