5 jó hír a múlt hétről a hulladékcsökkentéstől egy új milliárdosig
Player
2026-05-18 08:31
Indítsuk pozitívan a hetet!
Minden területen egyre több az elektronika, abból pedig előbb-utóbb elektronikai hulladék lesz. A nyomtatott áramkörök veszélyes anyagokat is tartalmaznak, ezért lehet óriási jelentőségű a BME kutatóinak fejlesztése, amelynek köszönhetően akár ezeknek az áramköröknek a 90 százalékát lebonthatóvá vagy újrahasznosíthatóvá teheti.
Rengeteg az elektronikai hulladék – így lényegesen kevesebb lehetne.
Február végén állította le a közel-keleti járatait a Wizz Air (és a többi légitársaság). Bár az iráni helyzet nem rendeződött, sőt, de Izrael már nem számít veszélyesnek – a tel-avivi járat újraindítása azért került be a jó hírek közé, mert nagyobb a jelentősége annál, hogy egy várost ismét könnyebb megközelíteni.
Már biztonságosnak ítélik a helyzetet.
Francia és afrikai vezetők több mint 11 milliárd dollár értékű megújulóenergia‑beruházásról állapodtak meg egy Nairobiban tartott fórumon, a Franciaország–Afrika csúcs keretében. A projektek között szerepelnek nap-, szél- és vízenergia-fejlesztések, valamint egy, Kenyában épülő fenntartható repülőüzemanyag‑gyár is.
Az afrikai vezetők szerint a kontinens kulcsszerepet játszhat a globális energiaváltásban, miközben növelni szeretnék a villamosenergia‑hozzáférést, és csökkenteni a fosszilisenergia-függőséget.
(Forrás:AP)
A BMW-ket még izgalmasabbra építő Alpinát megvásárolta a BMW – ez akár a legendás tuningcég kevésbévégétdicső időszakát is jelenthetné. Megnyugodhatunk: bár a Vision BMW Alpina még csak tanulmányautó, megmutatja, hogyan képzeli el a BMW a márka jövőjét. Alig várjuk a széria Alpinákat!
A BMW megvillantotta, hogyan képzeli az Alpina jövőjét, és a V8-as sportkupé láttán elégedettek lehetünk.
Oké, az leginkább neki és családjának jó hír, de próbáljunk vele örülni!
Nem nehéz kitalálni: focista, és a felesége is híres.