Orbán Anita: Megkezdődnek a szakértői szintű egyeztetések a kárpátaljai magyarság jogairól
Telex
2026-05-18 07:38
Már csak a te 1%-od hiányzik!
Megkezdődnek a magyar–ukrán szakértői szintű egyeztetések a kárpátaljai magyar közösség jogainak rendezéséről, írtaFacebook-oldalánOrbán Anita külügyminiszter. Erről a hétvégén, egy telefonos egyeztetésen megállapodott Andrij Szibiha ukrán külügyminiszterrel. Az egyeztetésekbe bevonják a kárpátaljai magyarság képviselőit is.
Orbán Anita azt írta, hogy mindkét fél kijelölte a tárgyalódelegációkat, amelyek első alkalommal online formában egyeztetnek. Már kedden kezdetét veszik azok a megbeszélések, amelyek a külügyminiszter szerint fontos alapot teremthetnek a kisebbségi jogok mielőbbi, megnyugtató rendezéséhez. „Bízom benne, hogy a párbeszéd konstruktív és eredményes lesz, és a tárgyalások rövid időn belül kézzelfogható előrelépést hoznak a kárpátaljai magyar közösség számára. A delegációknak ehhez sok sikert és eredményes munkát kívánok” – zárta posztját a Tisza-kormány külügyminisztere.
Az ukránokkal való egyeztetések megkezdése is jelzi, hogy a Tisza-kormány egészesen más külpolitikai vonalat visz majd a Fideszhez képest.A diplomáciai irányváltás első jele volt, hogy Orbán Anita a kormány nevébenmélységesen elítéltea Kárpátalját is elérő szerdai orosz dróntámadást, majdberendelte Oroszország nagykövetét.