Idén is az OKC sztárja lett az NBA legjobbja
Player
2026-05-18 10:40
Zsinórban másodszor választották meg a liga legjobbjának Shai Gilgeous-Alexandert.
Kihirdették az NBA-ben az alapszakasz MVP-jét, azaz kiosztották a liga legértékesebb játékosának járó díjat.
Az Oklahoma City Thunder kettese tavaly MVP lett, majd a bajnokságot is megnyerte a csapatával, és az idei alapszakaszban is őt látták a legjobbnak, a 27 éves játékos 31,1 pontot és 6,6 gólpasszt átlagolt.
SGA IS YOUR BACK-TO-BACK MVP 🌩️
31.1 PPG | 6.6 APG | 4.3 RPG
Another one for SGA 🏆🏆
(via@ShamsCharania)pic.twitter.com/WgzEiSP4gZ
Shai Gilgeous-Alexander a 100 voksoló közül 83-nál végzett az első helyen, a második a korábbi négyszeres MVP, a Denver Nuggets kosarasaNikola Jokiclett, a harmadik helyen pedig az idei év legjobb védője, a San Antonio SpursbőlVictor Wembanyamavégzett.
Az NBA-ben évek óta nem amerikai dominancia van, Shai Gilgeous-Alexander lett zsinórban a nyolcadik MVP, aki nem amerikai.
Ez is érdekelhet:
Az NBA történetében még nem volt példa arra, amit elért Victor Wembanyama.