← Vissza

news.bsdnet.hu

Idén is az OKC sztárja lett az NBA legjobbja

Player 2026-05-18 10:40
Zsinórban másodszor választották meg a liga legjobbjának Shai Gilgeous-Alexandert. Kihirdették az NBA-ben az alapszakasz MVP-jét, azaz kiosztották a liga legértékesebb játékosának járó díjat. Az Oklahoma City Thunder kettese tavaly MVP lett, majd a bajnokságot is megnyerte a csapatával, és az idei alapszakaszban is őt látták a legjobbnak, a 27 éves játékos 31,1 pontot és 6,6 gólpasszt átlagolt. SGA IS YOUR BACK-TO-BACK MVP 🌩️ 31.1 PPG | 6.6 APG | 4.3 RPG Another one for SGA 🏆🏆 (via@ShamsCharania)pic.twitter.com/WgzEiSP4gZ Shai Gilgeous-Alexander a 100 voksoló közül 83-nál végzett az első helyen, a második a korábbi négyszeres MVP, a Denver Nuggets kosarasaNikola Jokiclett, a harmadik helyen pedig az idei év legjobb védője, a San Antonio SpursbőlVictor Wembanyamavégzett. Az NBA-ben évek óta nem amerikai dominancia van, Shai Gilgeous-Alexander lett zsinórban a nyolcadik MVP, aki nem amerikai. Ez is érdekelhet: Az NBA történetében még nem volt példa arra, amit elért Victor Wembanyama.
Eredeti cikk megtekintése →