← Vissza

news.bsdnet.hu

„Bocsássatok meg: fiatal voltam és hibáztam, amikor a Barcelonához mentem”

Player 2026-05-18 12:03
Elbúcsúztatták az Atlético Madrid klubikonját, a távozó Antoine Griezmannt. Antoine Griezmannkét részletben összesen tíz évet futballozott az Atlético Madridban. A 35 éves világbajnoka szezon végén távozikaz Atletiből, az MLS-ben, az Orlando csapatában folytatja karrierjét. A francia játékost az Atlético utolsó idei hazai meccse után, a Girona elleni bajnokit követően búcsúztatta el a klub. Griezmann megható beszédet tartott, többek között elnézést kért a szurkolóktól: „Bocsássatok meg, fiatal voltam és hibáztam, amikor a Barcelonához mentem. Nem tudtam felfogni, hogy mekkora szeretet kapok itt. Rájöttem a hibámra, és mindent megtettem, hogy visszatérhessek, és itt élvezhessem a futballt. Nem nyertem Bajnokok Ligáját, sem bajnokságot, de ami igazán számít, az a ti szeretetek” – mondta Griezmann. A támadó 2019-ben zűrös körülmények között igazolt a Barcelonához, majd két évvel később visszatért az Atlético Madridhoz. Az Atlético drukkerei sokáig haragudtak rá az ő szemükben árulásnak számító klubváltás miatt, de végül a visszatérés után rendeződött a szurkolók és a játékos közötti viszony. Griezmann 500 hivatalos meccsen lépett pályára az Atlético Madridban, 212 gólja és 100 gólpassza van az Atlético mezében, úgy távozik, hogy ő a klub történetének legeredményesebb gólszerzője. Griezmann mellett Lewandowski is búcsúzott: Utoljára játszott hazai közönség előtt a Barcelonában a lengyel csatár. (Fotó: Getty Images)
Eredeti cikk megtekintése →