← Vissza

news.bsdnet.hu

A kormány meghosszabbítaná a Dunaferr havi egymilliárdos szerződését

Telex 2026-05-19 06:12
Már csak a te 1%-od hiányzik! Soron kívül tárgyalta Magyar Péter kormánya a dunaújvárosi vasmű, a Dunaferr ügyét, amiről a hétfőisajtótájékoztatónis említést tettek a kormányülés után. Később Nagy Ervin, Dunaújváros országgyűlési képviselője is bejelentette aFacebookján, hogy a kormány döntött a Dunaferr közszolgáltatási szerződésének meghosszabbításáról, ami rövid távon tovább biztosítja a dolgozók megélhetését. A Dunaferr működésének biztosítása havonta nagyjából egymilliárd forintba kerül. Ez magában foglalja az alapvető iparbiztonsági intézkedéseket, a közszolgáltatások fizetését, az eszközök állagmegóvását és közel 550 ember foglalkoztatását, bérének biztosítását, mondta hétfőn Magyar Éva kormányszóvivő. A jelenlegi szerződés május végén lejár, ezért a kormány indokoltnak látja az átmeneti meghosszabbítást. Nagy Ervin szerint a meghosszabbítással a Dunaferrben dolgozók megélhetése biztosított marad, ugyanakkor a célnak annak kell lennie, hogy egy hosszú távon fenntartható működési modellt alakítsanak ki, „amit csak a helyi, tapasztalattal és szakértelemmel rendelkező munkavállalókra építve lehet létrehozni” – írta a képviselő. A bizonytalan helyzetbe került Dunai Vasmű helyzetével többszörfoglalkoztunk, legutóbbebben a cikkben írtunk a témáról, március elején pedig három dunaferres dolgozó történetét követtük végig egyvideóban.
Eredeti cikk megtekintése →