Nyereséges volt tavaly a Fidesz
HVG
2026-05-19 06:37
Kevesebb adomány érkezett, mint a megelőző évben, mégis több lett a bevétel, mint a kiadás.
1,5 milliárd forint pluszban volt aFidesztavaly – derül ki a Hivatalos Értesítőből. A pártok működéséről és gazdálkodásáról szóló törvénynek megfelelően közzétett pénzügyi kimutatás alapján a Fidesz
Az összesen 9 057 778 711 forint bevételre 7 557 594 690 forint kiadás jutott, ami az alábbi tételekből állt össze:
A különbség így 1 500 184 021 forint, vagyis ennyi maradt a pártkasszában év végén. 2024-ben sokkal több,760 millió forint adományérkezett a párthoz, ugyanakkor jó félmilliárdos mínuszban zártak.
https://hvg.hu/itthon/20260518_publicus-intezet-kozvelemeny-kutatas-tisza-part-fidesz
A törvény értelmében a pártoknak közzé kell tenniük azok nevét, akik 600 ezer forintnál nagyobb adományt adtak. A legnagyobb összeggel Fockter Vilmos (10 millió forint) segítette a pártot, de fideszes politikusok is adtak be a közösbe, így például V. Németh Zsolt (6,635 millió) és Nagy Sándor Bálint (6,6 millió forint).
A cégek jelentős részének 2026 a túlélésről szól. Mik azok a jövőbeli fejlemények, amelyek alapvetően befolyásolhatják a cégek működését?
A weboldal a legtöbb esetben nincs a fókuszban, pedig ez a cég arca, üzleti támasz lehet.
Digitális számlaadat-szolgáltatás és e-számlázás – fontos elválasztani a jogi fogalmakat és a technológiai megvalósítást.
Mikor kell közbenső mérleget/beszámolót készíteni? Ha a végelszámolás elhúzódik, szigorodnak-e a számviteli szabályok?