← Vissza

news.bsdnet.hu

Nyereséges volt tavaly a Fidesz

HVG 2026-05-19 06:37
Kevesebb adomány érkezett, mint a megelőző évben, mégis több lett a bevétel, mint a kiadás. 1,5 milliárd forint pluszban volt aFidesztavaly – derül ki a Hivatalos Értesítőből. A pártok működéséről és gazdálkodásáról szóló törvénynek megfelelően közzétett pénzügyi kimutatás alapján a Fidesz Az összesen 9 057 778 711 forint bevételre 7 557 594 690 forint kiadás jutott, ami az alábbi tételekből állt össze: A különbség így 1 500 184 021 forint, vagyis ennyi maradt a pártkasszában év végén. 2024-ben sokkal több,760 millió forint adományérkezett a párthoz, ugyanakkor jó félmilliárdos mínuszban zártak. https://hvg.hu/itthon/20260518_publicus-intezet-kozvelemeny-kutatas-tisza-part-fidesz A törvény értelmében a pártoknak közzé kell tenniük azok nevét, akik 600 ezer forintnál nagyobb adományt adtak. A legnagyobb összeggel Fockter Vilmos (10 millió forint) segítette a pártot, de fideszes politikusok is adtak be a közösbe, így például V. Németh Zsolt (6,635 millió) és Nagy Sándor Bálint (6,6 millió forint). A cégek jelentős részének 2026 a túlélésről szól. Mik azok a jövőbeli fejlemények, amelyek alapvetően befolyásolhatják a cégek működését? A weboldal a legtöbb esetben nincs a fókuszban, pedig ez a cég arca, üzleti támasz lehet. Digitális számlaadat-szolgáltatás és e-számlázás – fontos elválasztani a jogi fogalmakat és a technológiai megvalósítást. Mikor kell közbenső mérleget/beszámolót készíteni? Ha a végelszámolás elhúzódik, szigorodnak-e a számviteli szabályok?
Eredeti cikk megtekintése →