← Vissza

news.bsdnet.hu

A szomszédból kér segítséget Vitézy Dávid: így vészelné át a MÁV a nyári csúcsszezont

Mandiner 2026-05-19 08:42
A MÁV a nyári időszakra tíz, szinte új első osztályú InterCity-kocsit bérel az osztrák állami vasúttársaságtól, az ÖBB-től, amelyeket a balatoni vonalakon állítanak majd forgalomba – számolt be róla aNépszava. Vitézy Dávid közlekedési miniszter a lapnak úgy nyilatkozott: bár a tíz kocsi önmagában kevés, jelen helyzetben mégis kulcsfontosságú segítséget jelent. Mindeközben a hazai vasúti járműpark helyzete továbbra is súlyos: a jelenlegi helyzet szerint a MÁV a tavalyinál is kevesebb működőképes InterCity-kocsival kezdi a nyári szezont. A jelenlegi válságkezelés részeként a MÁV használt vasúti kocsik vásárlásával és külföldi bérlésekkel próbálja enyhíteni a járműhiányt. Emellett megkezdődött a hazai karbantartási háttér javítása is: a vasúttársaság mintegy 20 milliárd forintos állami támogatással visszavásárolta a dunakeszi javítóbázist.
Eredeti cikk megtekintése →