← Vissza

news.bsdnet.hu

A Fidesz szerint semmi újat nem tudtunk meg K. Endre kegyelméről, de ez nem igaz

Telex 2026-05-19 09:24
Már csak a te 1%-od hiányzik! „Magyar Péter mai sajtótájékoztatója csak egy újabb Facebook-esemény volt. Ezen a sajtótájékoztatón sem tudtunk meg semmi újat. K. Endre kegyelmi kérvényét az akkori igazságügyi miniszter nem támogatta, de a köztársasági elnök döntését követően mégis ellenjegyezte. A kormány tagjai a kegyelmi ügyről annak kirobbanásakor, 2024 februárjában értesültek. Felháborodásunkat jól mutatta, hogy a kormány egyetértett az érintettek lemondásával” –így reagálta Fidesz-frakció arra, hogy Magyar Péter miniszterelnök kedden nyilvánosságra hozta a kegyelmi ügy dossziéjának egy részét. A Fidesz reakciójával ellentétben a dokumentumból először derült ki a nyilvánosság felé, hogy Varga Judit nem javasolt kegyelmet K. Endrének, Novák Katalin azonban megváltoztatta a döntést. Ezt eddig senki sem árulta el. Az is kiderült a dokumentumból, hogy Ferenc pápa budapesti látogatása miatt a Sándor-palota kérte az ügymenet felgyorsítását. Adokumentumokról részletesen itt írtunk. Magyar Péter kedden tartott egy sajtótájékoztatót, amin bemutatta a kegyelmi ügy dossziéjának egy részletét. Akegyelmi ügyvolt az elmúlt évek legnagyobb politikai botránya, amibe nyolc nap alattbelebukottNovák Katalin és Varga Judit korábbi igazságügyi miniszter is – az ügyben fontos szerepet játszóBalog Zoltán református püspökviszont nem. Az ügy bő két évvel ezelőtt robbant ki, miután 2024. február 2-án kiderült, hogy Novák Katalin akkori államfőelnöki kegyelmet adottK. Endrének, a bicskei gyermekotthon kényszerítésért elítélt volt igazgatóhelyettesének, a szexuális bűncselekményekért elítélt pedofil igazgató segítőjének. A férfit ezért ítélték el, mert arra kényszerítette az akkori igazgató által szexuálisan zaklatott gyereket, hogy vonja vissza a vallomását.
Eredeti cikk megtekintése →