Radikális szigorítást javasol a KDNP: 13 év alatt teljesen betiltanák a közösségi médiát
Index
2026-05-20 08:00
Latorcai Csaba, a KDNP ügyvezető alelnöke online sajtótájékoztatóján kiemelte, hogy a kérdéssel már az előző kormányzati ciklusban is kiemelten foglalkoztak, és egyeztetéseket folytattak azEurópai Uniótisztségviselőivel − írja az MTI. Meggyőződése szerint a benyújtott javaslat teljes mértékben harmonizál az uniós irányelvekkel, és rámutatott, hogy Dániában, valamintAusztráliábanis hasonló szabályozás van érvényben.
A politikus a sajtóeseményen éles kritikával illette a nemrég felállt új kabinetet:
Egy hete alakult meg a Tisza-kormány és azóta csak Facebook-kormányzás zajlik, érdemi törvényjavaslatok nincsenek, nincsenek államtitkárok, az Országgyűlés pedig egyáltalán nem ülésezik.
Máthé Zsuzsa, a KDNP országgyűlési képviselője részletesen is ismertette a benyújtott csomagot. A szabályozás két fő pillérre épül:
A képviselő hangsúlyozta: aszakemberek régóta kongatják a vészharangot, a szülők pedig sokszor tehetetlenek a technológiai kihívásokkal szemben. Emlékeztetett, hogy a korábbi Orbán-kormány már korlátozta az okoseszközök iskolai használatát, ám az intézmények falain kívül a gyerekek jelenleg teljesen védtelenek a tech-cégekkel szemben. A KDNP bízik abban, hogy a gyermekvédelmi javaslatot nemzeti konszenzus övezi majd, és várják a társadalmi véleményeket.
(Borítókép: Latorcai Csaba 2025. június 4-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index)
Kövesse az Indexet Facebookon is!