← Vissza

news.bsdnet.hu

Orbán Anita: A mai egyeztetés egy új folyamat kezdete lehet

24.hu 2026-05-20 08:46
„Ma online formában elkezdődtek a magyar–ukrán szakértői egyeztetések, amelyeket Andrij Sibiha ukrán külügyminiszterrel és Taras Kachka ukrán miniszterelnök-helyettessel nyitottunk meg” – közölte Orbán Anita szerdán Facebook-oldalán. A külügyminiszter posztjában úgy fogalmazott: az egyeztetések fontos lépések kétoldalú kapcsolataink újraépítésében és a jövőbeni együttműködés megerősítésében. Orbán Anita jelezte: Magyarország elkötelezett Ukrajna szuverenitása és területi integritása mellett. „Kétoldalú kapcsolatainkban ugyanakkor a nemzeti kisebbségek jogainak következetes védelme az első rendezendő feladatunk” – hangsúlyozta. Új folyamat kezdete A külügyi tárca vezetője bejegyzését így zárta: A kárpátaljai magyar közösség nemcsak a két ország kapcsolatának fontos része, hanem híd is népeink között. A valódi előrelépéshez nyílt, őszinte és szakmai párbeszédre van szükség, világos jogi garanciákra építve. Hiszek abban, hogy a mai egyeztetés egy új folyamat kezdete lehet. A Magyar-kormány külügyminisztere már a hétvégén egyeztetett telefonon az ukrán külügyminiszterrel, ami során megegyeztek abban, hogy a kárpátaljai magyarság képviselőinek bevonásával megkezdődnek a magyar–ukrán szakértői szintű egyeztetések a kárpátaljai magyar közösség jogainak rendezése érdekében. Andrij Szibiha konstruktívnak és tartalmasnak nevezte a magyar külügyminiszterrel folytatott hívását. Magyar Péter június elejére kezdeményezett találkozót a magyar többségű Beregszászban Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel.The post Orbán Anita: A mai egyeztetés egy új folyamat kezdete lehet first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →