Madárral ütközött a gép, amivel Kapitány Istvánék utaztak volna, ezért indult késve a miniszteri delegáció
Telex
2026-05-20 08:44
Már csak a te 1%-od hiányzik!
Madárral ütközött az a repülőgép, amellyel Budapest és Varsó között utazott kedd este Kapitány István, Bóna Szabolcs és Ruszin-Szendi Romulusz, de a miniszterekkel tartott Pálinkás Szilveszter is. A Telex kérdésére a Wizz Air elárulta, hogy emiatt indult a járat a tervezett este nyolchoz képest csaknem egy órával később.
„A tegnap esti, Budapest és Varsó közötti járat késését az okozta, hogy a tervek szerint a járatot teljesítő repülőgép előző útján madárral ütközött, ezért azt a szigorú repülésbiztonsági előírások miatt át kellett nézni. A Wizz Air gépcsere mellett döntött, a járat végül 40 perc késéssel landolt Varsóban” – írta kérdésünkre szerda reggel a légitársaság.
Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter kedd esteképet posztolt a Facebook-oldalánarról, hogy Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszterrel és Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszterrel együtt utazott Lengyelországba, ahová más kormánytagok mellett a héten Magyar Péter miniszterelnök is elutazott tárgyalásokat folytatni.
A honvédelmi miniszter mellett feltűnt Pálinkás Szilveszter, a Honvédség századosa, aki az elmúlt napokban többször is Ruszin-Szendi Romulusz társaságában jelent meg. Pálinkás ott volt, amikor múlt hétenkatonai tiszteletadással fogadtákRuszin-Szendit a Honvédelmi Minisztériumnál, valaminta Petőfi laktanya visszanevezésénekceremóniáján is részt vett.