← Vissza

news.bsdnet.hu

Orbán Anita megnyitotta a magyar-ukrán egyeztetést

Telex 2026-05-20 08:35
Már csak a te 1%-od hiányzik! „Ma online formában elkezdődtek a magyar–ukrán szakértői egyeztetések, amelyeket Andrij Sibiha ukrán külügyminiszterrel és Taras Kachka ukrán miniszterelnök-helyettessel nyitottunk meg” – jelentette be Orbán Anita külügyminiszter aFacebook-oldalán. Bejegyzését azzal folytatta, hogy az egyeztetések fontos lépések a kétoldalú kapcsolatok újraépítésében és a jövőbeni együttműködés megerősítésében. Orbán Anita kijelentette, hogy Magyarország elkötelezett Ukrajna szuverenitása és területi integritása mellett. „Kétoldalú kapcsolatainkban ugyanakkor a nemzeti kisebbségek jogainak következetes védelme az első rendezendő feladatunk. A kárpátaljai magyar közösség nemcsak a két ország kapcsolatának fontos része, hanem híd is népeink között. A valódi előrelépéshez nyílt, őszinte és szakmai párbeszédre van szükség, világos jogi garanciákra építve. Hiszek abban, hogy a mai egyeztetés egy új folyamat kezdete lehet” – írta. Andrik Szibiha néhány napja az X-en arrólírt, hogy Ukrajna készen áll arra, hogy haladéktalanul új, kölcsönösen előnyös fejezetet nyisson az ukrán–magyar kapcsolatokban. Szibiha azt megelőzően már egyeztetett Orbán Anitával, a Tisza-kormány külügyminiszterével a kárpátaljai magyar közösség jogainak rendezéséről. Az ukrán külügyminiszter szerint készen állnak arra, hogy az új magyar kormánnyal együttműködjenek minden kétoldalú kérdésében, beleértve a nemzeti kisebbségek témáját is, hogy „helyreállítsuk a bizalmat és a jószomszédi kapcsolatokat országaink között”.
Eredeti cikk megtekintése →