← Vissza

news.bsdnet.hu

Katonai tiszteletadással fogadták Magyar Pétert és kormánytagokat Varsóban, elkezdődtek a tárgyalások

Telex 2026-05-20 09:30
Már csak a te 1%-od hiányzik! Szerda reggel megérkezett Magyar Péter és a miniszterekből álló magyar delegáció a lengyel miniszterelnöki hivatalhoz, ahol elkezdődtek a négyszemközti tárgyalások – derült a miniszterelnök varsóiélő bejelentkezéséből. A lengyel miniszterelnöki hivatal előtt a magyar miniszterekből álló delegációt a lengyel kormány tagjai várták. Majd megérkezett a helyszínre Magyar Péter is, akit Donald Tusk katonai tiszteletadás mellett fogadott. Először meghallgatták a lengyel és a magyar himnuszt, majd a lengyel miniszterelnök egyenként bemutatatta Magyar Péternek a minisztereit, és Tusk is kezet rázott a magyar delegációval. Magyar Péter a magyar nagykövetség melletti koszorúzással kezdett Varsóban: a második világháború idején Magyarországon lengyel menekülteket segítő és zsidókat mentő idősebb Antall József és Henryk Slawik emlékművénél emlékezett meg. A helyszínen ott voltak miniszterei is. Innen autóztak át a lengyel miniszterelnöki rezidenciára, ahol négyszemközt tárgyal Tuskkal, a magyar miniszterek pedig lengyel minisztertársaikkal. Magyar Péter szerdán miután tárgyalt Donald Tusk lengyel kormányfővel találkozik majd Karol Nawrocki lengyel államfővel, valamint a Szejm és a Szenátus elnökével. Onnan elmondása szerint a lengyel miniszterelnökkel közösen átrepülnek Gdanskba.Donald Tusk X-en azt írta, hogy mindenkit várnak egy közös sétára a magyar miniszterelnökkel. „Lesz alkalom a gratulációkra.” Gdanskban Magyar találkozik Lech Wałęsával, a Szolidaritás (Solidarność) egykori vezetőjével és Lengyelország korábbi elnökével is. Magyar Péter kedd délelőtt utazott Lengyelországba,először Krakkóba látogattak, ahol a miniszterelnök többek közt arról beszélt, hogy ők is csak a sajtóból értesültek arról, hogy Zbigniew Ziobro korábbi lengyel igazságügyi miniszter az Egyesült Államokban tartózkodik, egykori helyettese, Marcin Romanowski pedig elhagyhatta Magyarországot. Magyar Péterrel tartott Lengyelországba Orbán Anita külügyminiszter és miniszterelnök-helyettes, Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter, valamint Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter. Kedden kora este Magyarék vonattal utaztak Krakkóból a lengyel fővárosba, Varsóba, ahol csatlakozott hozzájuk Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter, Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter és Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter is.
Eredeti cikk megtekintése →