Öt vizsgálóbizottság felállítására nyújtott be javaslatot a Tisza frakcióvezetője
HVG
2026-05-20 17:06
Melléthei-Barna Márton és Hantosi István pedig a vizsgálóbizottságok hatékonyságát növelő törvényjavaslatot nyújtottak be.
Öt parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza Párt frakcióvezetője – derül ki a parlament honlapján szerda délután megjelent határozati javaslatokból. A Bujdosó Andrea által benyújtott a javaslatok
felállítására vonatkoznak. A beadványok szövegét azonban cikkünk megírásáig még nem tették elérhetővé, így egyelőre azok részletei sem ismertek.
Ezzel párhuzamosan egy „az Országgyűlés vizsgálóbizottságai munkájának hatékonyabbá tételére” irányuló törvényjavaslatot is beadott a párt két képviselője: Melléthei-Barna Márton és Hantosi István, amelynek jelenleg még szintén csak a címe ismert.
Arról, hogy a vizsgálóbizottságok hathatós fellépéséhez azok működési szabályainak szigorítására lenne szükség, Magyar Péter keddirendkívüli sajtótájékoztatóján beszélt, többek között a beidézettek megjelenési és igazmondási kötelezettségének lehetőségét is fölvetve.
Nyitókép: HVG / Reviczky Zsolt