← Vissza

news.bsdnet.hu

Huth Gergely szerint nem fér bele, hogy Orbán a Vadhajtásokat tekinti igeforrásának

Telex 2026-05-09 07:00
Már csak a te 1%-od hiányzik! Akármit is írnak itt a balosok, a mi értékrendünk évtizedek óta változatlan. Amit a távozó miniszterelnök itt megvallott, nem fér bele. – Ezzel a rövid poszttal reagált Huth Gergely, aPesti Srácok főszerkesztője a FacebookonOrbán Viktor azon kijelentésére, amely szerint a távozó miniszterelnök kedvence a Vadhajtások nevű szélsőjobboldali portál. OrbánDopeman podcastjének pénteki epizódjábanazt mondta, hogy a Nemzeti Sport mellett a Vadhajtásokat szokta mindennap megnézni, illetve második igeforrásának nevezte az oldalt, majd hozzátette, hogy ha odamegy, akkor bezárja magát egy szűk hallgatóságba. A 444 kiszúrta, hogy Huth eredeti mondatában az szerepelt, hogy amit a távozó miniszterelnök itt megvallott, az nagyon-nagyon nem fér bele, majd a poszt szerkesztési előzményei szerint hajnali három óra körül módosította a bejegyzést, így alakult ki a most is olvasható nagyon nem fér bele mondatrész. Orbán a beszélgetésben további részleteket is megosztott tartalomfogyasztási szokásairól, így arról is, hogy mely orgánumokat sorolja a jobboldaliak közé, és melyek azok, amelyeknek nem ad interjút. Mint fogalmazott: „Van, az egyik oldal, ami eddig ellenzéki volt, most az kormánysajtó, a hatalom médiája lett. Oda azért nem megyek, mert ott csak ellenségek vannak. Meg van egy elvi álláspontom, hogy aki külföldről fogad el a pénzt, annak én nem nyilatkozom. Van, a korábban bennünket támogató jobbközép, vagy mérsékeltebb sajtó, mondjuk ez az Indamédia, Tv2, Index, ilyenek, Mandiner. Ezek most ellenzékbe kerültek, polgári, kritikus médiavilágnak néznek ki, de még keresik a hangjukat. Ha nincs meg a saját hangjuk, akkor hogy akarnak velem beszélni” – mondta. Ezután a hagyományos jobboldali sajtóból a Magyar Nemzetet említette, de ha szerinte ott nyilatkozik, akkor négymillió magyar ember máris befogja a fülét.
Eredeti cikk megtekintése →