Éles belső kritika érkezett az Orbán-interjúra: Nem Dopemannel, hanem velünk kellene értékelnie a választási eredményt
Index
2026-05-09 06:58
Mint írtuk, pénteken, délután 5 órakor jelent meg a leköszönő miniszterelnök, Orbán Viktor interjúja Pityinger László rapperrel, Dopemannel. Az április 12-i választási vereség óta ez Orbán Viktor első hosszabb, médianyilvános beszélgetése, amelyben többek között azt mondta, hogy elsődlegesen ő viseli a Fidesz vereségéért a felelősséget, hogy húsz évre tervezett, és hogy azért éppen Dopemannek adott interjút, mert a jobboldali sajtó „még keresi az új hangját”.
Tisztelt Orbán Viktor! Tisztelt Elnök úr! Sokan gondoljuk úgy, hogy nem a Doperanos, az igazi Dopeman TV lesz a Fidesz-beli megújulásunk alapja. Ha valamiben a fideszes közösségünk ma egyetért, az az, hogy nem Dopemannel, hanem velünk kellene értékelnie a választási eredményt és pártunk kialakult új helyzetét
– reagált az interjúra Király Nóra újbudai fideszes politikus, aki már a választási vereséget követően is a Fidesz belső megújítását sürgette.
Korábbanarról beszélt, hogy a párt átalakításához nem elegendők a személycserék, hanem az egész szervezet megújítására van szükség. A politikus azt is állította, hogy többen próbálták megakadályozni a gyűlöletkampányt a kampányidőszakban, de a kéréseiket figyelmen kívül hagyták.Király Nóraszerint Orbán Viktornak már a választás éjszakájánfel kellett volna ajánlania a lemondását.
(Borítókép: Orbán Viktor / Facebook)
Lépjen be a házasság legnagyobb dilemmájába!A döntés az Ön kezében van!
Kövesse az Indexet Facebookon is!