← Vissza

news.bsdnet.hu

Napi három óra munkával keres vagyonokat, profi ölelkező lett a volt tanárnő

Index 2026-05-09 07:02
Az 51 éves Ella Graciano gyökeresen megváltoztatta az életét, miután otthagyta a tanári pályát, és hivatásos ölelkezőként kezdett dolgozni – írja aThe Sun. A New Yorkban élő nő korábban 13 évig tanított művészetet állami iskolákban, ám elmondása szerint a munka egy idő után stresszessé és túlterhelővé vált számára. Ella egy újságcikkből szerzett tudomást a „professzionális ölelésről” még 2017-ben. A különös szakma azonnal felkeltette az érdeklődését, ezért beiratkozott egy online tanfolyamra, amely 300 dollárba került. Eredetileg csak mellékállásként tekintett rá, mert valami nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb elfoglalást keresett a tanítás mellett. Majd jött a fordulat, mindössze hat hónap után szabadságot vett ki, és soha nem nézett vissza. Azóta főállású ölelkező lett, és ma már akár napi kilenc órát is tölt ügyfelei társaságában. Ella jelenleg óránként körülbelül 150 dollárt (kb. 45 ezer forintot) kér egy találkozóért, és akár 100 ezer dollárt – nagyjából 20 millió forintot – is megkereshet évente, miközben átlagosan napi három órát dolgozik. Elmondása szerint ügyfelei többsége középkorú férfi, gyakran házas emberek, akik nem romantikus kapcsolatot keresnek, hanem érzelmi támogatást és emberi közelséget. Hangsúlyozza, hogy munkája nem szexuális jellegű, szigorú szabályokkal és határokkal. Minden ügyfelét előzetesen megszűri, és csak azokkal dolgozik együtt, akik elfogadják a szakmai kereteket. Érdekesnek találja azt is, hogy sok kliens olyan személyes dolgokat oszt meg vele, amelyeket korábban még senkinek sem mondott el. Ella úgy véli, az érintés segíthet oldani a magányt, a szorongást és az elszigeteltséget. Akad, aki a telefon éles csipogására ébred, mások a klasszikus ébresztőóra zúgására, és van a Solume, ami inkább egy nyugodt napkeltével próbálja kirángatni az embert az ágyból. Ez az új koncepciójú ébresztőóra egy apró tájképet rejt, pontosabban sziklás tengerpartot és egy magányosan ringatózó vitorlást. Reggelente azonban életre is kel, hisz a készülék belsejéből fokozatosan meleg, borostyánszínű fény árad, mintha a nap tényleg ott kelne fel a kis makett mögött. Bár mutatós, a termék nem pusztán hangulatos dekoráció. A tervezésénél a cirkadián ritmus kutatásait vették alapul, vagyis azt a belső biológiai órát, ami szabályozza az alvás–ébrenlét ciklust. Hajnalban a fokozatosan erősödő világosság segít beindítani az ébredést, többek között a kortizol szintjének emelésével, ami az éberségért felel. Ezzel szemben a melatonin (az alvást segítő hormon) sötétben termelődik, így segít elaludni. A koncepció szerint a készülék segíthet elkerülni a jól ismert riasztó ébredést, amikor a hangos csengő vagy a telefon rezgése hirtelen rántja ki az embert az alvásból. A gyártó állítja, hogy a fokozatos fényhatás kíméletesebb módon ébreszt, és kevésbé okoz stresszt a szervezetnek. Lehet, hogy nem ez fogja megváltani a reggeleket, de ha egy kicsit kevésbé tűnnek majd harcnak az ébredések, már megérte. Elárulta, mi áll sokat mutató szettjei hátterében. Mihályfi Lucarajongói már megszokhatták, hogy az énekesnő előnyben részesíti az extrém fellépőruhákat, de a díjátadó gálákra, különböző eseményekre is merész szettekben érkezik. Büszkén vállalja stílusát, és az semzavarja, ha emiatt kap kritikát.Majálisi fellépésével például sokaknál kiverte a biztosítékot,amiért úgy lépett színpadra, hogy nadrágjából jócskán kilógott a cérnatangája és felsőként csupán egy melltartót viselt. Az énekesnő akkor azt üzente, hogy lesznek még ennél durvább szettjei is. Ezt bizonyítja legutóbbi bejegyzése az Instagramon. Mihályfi egy videót osztott meg a platformon, melyben fellépésre készült. Hétvégén egy budapesti klubban énekelt, ahová két motoros kesztyűből összeállított aprócska topban ment. „Bár még nem látszik rajta, de ez egy top, két motoros kesztyűből van összerakva, az egyik klipemben hordtam” – kezdte az énekesnő, aki a motoros kesztyűkhözegy laza kosárlabdanadrágot és buggyos bőrcsizmát választott. Öltözködés közben reagált aszettjeiretett megjegyzésekre. Amin mindenki ki van borulva, de ki szoktam lógatni oldalt a bugyim pántját, nálam ez egy alapvető sztori. Nagyon tetszenek a ‘90-es, 2000-es évek stílusú lányok Pinteresten, mert teljes mértékben az én ízlésem, meg az én stílusom. Úgyhogy, ha valaki ezen kiakad, akkor csak nyugodtan, I love you very much. Sőt, vannak olyan nadrágok is, amikben van külön beépített pánt, ami olyan, mintha bugyi lenne, de nem az. Szóval ez nem újdonság – jelentette ki Mihályi Luca. Mihályfi Luca (@luciamihalyfi) által megosztott bejegyzés Minden előadó jól ismeri azt a pillanatot, amitől a legtöbben rettegnek:a színpadon egyszer csak kiesik a szöveg, és egy hosszú másodpercre kínos csend honol. Az úgynevezett filmszakadás az énekesek, színészek egyik legkellemetlenebb élménye, hiszen a reflektorfényben nincs lehetőség hosszasan gondolkodni vagy hibázni. Balázs Klári és Korda György számára sem ismeretlen ez a helyzet; ahogy azt az énekesnő egy közösségi bejegyzésben elmesélte, náluk is előfordult már, hogy egy koncerten hirtelen nem jutott eszükbe a következő sor. „Az többször is előfordult, amit minden énekes és színész elmond, hogy jön egy ilyen filmszakadás, és nem jut eszünkbe semmi. És annyira ismerjük már egymást, hogy amikor ilyen van, akkor egymásra nézünk, szinte szuggeráljuk a másiknak a szöveget, hogy mi fog jönni. Ez olyan nagy segítség, és ez olyan jó...” –árulta ela Storynak az énekesnő. A házaspárnál tehát a közös rutin és az összeszokottság jelenti a biztosítékot arra, hogy egy-egy zavarba ejtő pillanat ne váljon kínos csenddé a színpadon. Kövesse az Indexet Facebookon is! Nem hagyták, hogy új tételt húzzon, ezért kiviharzott a teremből, ahol a szóbeli vizsga zajlott. A#Bochkorlegutóbbi adásában az érettségi szolgáltatta az egyik témát Bochkor Gábornak és vendégeinek. Így történt, hogy Ganxsta Zolee elmesélte, hogy ment át a vizsgán úgy, hogy semmit tanult, míg Farkasházi Réka azt árulta el, hogy épp azt az egy tételt húzta ki, amit nem tudott, de kiderült az is, hogy van-e érettségije Kabát Petinek. Egy emléket Hargitai Bea is felidézett: mint mondta, úgy felidegesítette magát a történelem vizsgán, hogy inkább otthagyta az egészet. Hú, nagyon kemény volt! Emlékszem, a töri érettségire kidolgoztam mindent, mindent meg is tanultam, csak az első két tételt nem. Egy betűt sem olvastam el. Melyiket húztam ki? Hát az egyest! Emlékszem, a téma az ókori Egyiptom volt.... Maximum Kleopátra szemhéjfestéséről tudok beszélni... Ennyit sikerült, ennyit tudok. Szóltam a vizsgáztatónak, hogy újat akarok húzni, tudom, hármasról indulok, engem nem érdekel. És nem engedték meg. Úgy felidegesítettem magam, odamentem az asztalomhoz, felvettem a rózsaszín hátitáskámat és kimentem. Az utcán rohant utánam a vizsgabiztos, hogy »Jó, oké, megengedjük, csak húzz egyet«. Én meg: »Na jó, akkor visszamegyek...« – emlékezett vissza Hargitai, aki trükkjével mindenkit meglepett.
Eredeti cikk megtekintése →