Előlépteti Pálinkás Szilvesztert Ruszin-Szendi Romulusz, és egyben meg is fenyíti
444.hu
2026-05-21 07:25
Pálinkás Szilveszter százados Ruszin-Szendi Romulusz mellett fog a jövőben szolgálni kabinetfőnök-helyettesként, ezt a honvédelmi miniszter jelentette be legújabb Facebook-videójában. Ezzel párhuzamosan ugyanakkor meg is fogja fenyíteni és el fogja indítani ellene az eljárásokat, mivel előzetes jelentés nélkül állt nyilvánosság elé, és saját szemszögéből mondta el a honvédség helyzetét. Az interjúban egyebek mellett azt mondta, morális mélyponton van a honvédség, és sokat beszélt Orbán Gáspárról és terveiről is. Ruszin-Szendi szerint azonban Pálinkás nem ő érte állt ki, hanem a katonákért, az állomány méltóságáért és becsületéért. A miniszter nem tudott arról, hogy elmegy Pálinkás arra a felvételre, csak arról jelentett, hogy nyilvánosságra fog kerülni a nyilatkozata. „És amikor láttam azt a kiállást is, nem a politikát láttam benne, hanem a bajtársat. Azt az embert, aki hitt abban, hogy együtt erősebbek lehetünk”, mondta Ruszin-Szendi Romulusz.