Előlépteti, de meg is fegyíti Pálinkás Szilvesztert a honvédelmi miniszter
Magyar Hang
2026-05-21 08:00
Pálinkás Szilveszter a jövőben kabinetfőnök-helyettesként fog szolgálni „közvetlenül mellettem” – ezt közölte rövid Facebook-videójában Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter. Mint fogalmazott, elő is fogja léptetni Pálinkást soron kívül, ugyanakkor meg is fogja fenyíteni. „Az eljárásokat el fogom indítani ellene, mert előzetes jelentés nélkül állt nyilvánosság elé és mondta el saját szemszögéből a honvédség helyzetét”.
Pálinkás Szilveszter, a honvédség egykori arca még a választások előtt aTelexnekbeszélt először a magyar honvédség helyzetéről, elmondta például azt is, hogy a legnagyobb ütést a katonaságnak az a 2024-es kormányrendelet vitte be, amivel átírták a honvédek jogállását, és eltörölték a pótlékok, valamint a túlórák kifizetését. Arról is beszélt, hogy a katonák azt látják, az akkori honvédelmi miniszter (Szalay-Bobrovniczky Kristóf) nem ért a feladatához, és bíznak a változásban. Sőt, arról is ő számolt be, hogy a korábbi miniszterelnök fiát, Orbán Gáspárt – akivel egy időben végezte el a brit katonai akadémiát – nem lehet lebeszélni az isteni sugallatra kitalált csádi misszióról, ahol az előzetes tervekben a magyar katonák felének elvesztésével számolt.
Ruszin-Szendi a videóban a fenyítést azzal magyarázta, hogy a szabályok mindenkire vonatkoznak. „De egy dolgot világosan ki kell mondanom. Ő nem értem állt ki, hanem önökért. A katonákért, az állomány méltóságáért, és becsületéért. Nem tudtam arról, hogy elmegy arra a felvételre, de arról jelentett, hogy a nyilatkozat nyilvánosságra fog kerülni. És amikor láttam azt a kiállást, nem a politikát láttam benne, hanem a bajtársat. Azt az embert, aki hitt abban, hogy együtt erősebbek lehetünk” – fogalmazott jelezve, hogy voltak olyan emberek, akiknek a bátorsága különösen sokat jelentett számára, egyikük Pálinkás Szilveszter volt.