← Vissza

news.bsdnet.hu

Az UEFA teljesen átalakítja az európai selejtezősorozatokat és a Nemzetek Ligáját

Player 2026-05-21 10:28
A 2028-as Európa-bajnokság után jön az első szakaszos ligarendszer az UEFA-nál. Az UEFA bejelentése szerint mindegyik osztályban 18 csapat lesz. A tervek szerint mindhárom osztályt három hatcsapatos csoportra osztják, de mivel 55 tagország szerepel a sorozatokban, ezért a C liga egyik csoportjában hét csapat lesz majd. Mindegyik válogatott hat meccset játszik öt különböző ellenféllel, a saját kalapból sorsolt ellenféllel pedig hazai pályán és idegenben is játszani fognak, míg a fennmaradó négy riválissal otthon vagy idegenben meccselnek. Két liga jön létre, az elsőben a NL két legmagasabb osztályának résztvevői kerülnek, a másodikba minden más válogatott. Az első ligában három 12 csapatos csoportot alakítanak ki. Minden válogatott hat mérkőzést vív, hazai pályán, illetve idegenben, kalaponként két ellenféllel. A második liga a Nemzetek Ligája C divíziójához hasonlóan épül fel, három hatcsapatos csoporttal (vagy két hatcsapatos és egy hétcsapatos csoporttal, utóbbi akkor, ha az orosz válogatott visszatérhet). Minden részletet egyelőre nem közölt a Szövetség, azt azonban lehet tudni, hogy az első liga csoportgyőztesei kvalifikációt szereznek, a további helyekkel kapcsolatban később hozza nyilvánosságra az infókat az UEFA. Ez is érdekelhet: Mekkora gólt volt?! (A kiemelt fotón az UEFA elnöke, Alexander Ceferin látható; fotó: Getty Images)
Eredeti cikk megtekintése →