← Vissza

news.bsdnet.hu

Hegedűs Zsolt megnevezte a visszatérő OEP új vezetőjét

Index 2026-05-22 05:29
Kaló Zoltán egészségügyi közgazdászt kérte fel az egészségügyi miniszter az egészségbiztosító vezetésére, amely ismét Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) néven fog működni. Hegedűs Zsolt csütörtök este a Facebook-oldalán azt írta: „folyamatban van a háttérintézmények átadása-átvétele. Ma a NEAK-nál (Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő) jártunk”. Kiemelte, az intézmény a jövőben ismét OEP-ként, Országos Egészségbiztosítási Pénztárként működik majd. Nem egyszerű kifizetőhely lesz, hanem értékalapú biztosító. Ennek szakmai kialakítására, vezetésére a miniszter Kaló Zoltán professzort kérte fel. (Borítókép: Hegedűs Zsolt 2026. május 11-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index) Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →