← Vissza

news.bsdnet.hu

Sulyok Tamás odaszúrt Magyar Péternek, amikor közzétette a kegyelmi ügy iratait, nem kellett sokat várni a válaszra

Index 2026-05-22 07:54
A Sándor-palota május 22-én közzétette a kegyelmi ügy dokumentumait a honlapján. A dokumentumcsomagrólebben a cikkbenírtunk részletesebben. Magyar Péter miniszterelnök kedden, egyrendkívüli sajtótájékoztatókeretein belül mutatta be azügy azon aktáit, amelyek az Igazságügyi Minisztériumnál voltak. Majd arra kérte Sulyok Tamást, hogy hozza nyilvánosságra a nála lévő dokumentumokat is. A köztársasági elnök pénteken tett eleget a felszólításnak, de azt írta, mindazonáltal a köztársasági elnök elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormányzat és a többi hatalmi ág közti kommunikáció a közösségi média és a sajtó felületeire helyeződött át. Erre reagálva Magyar Péter miniszterelnök, hozzászólásában azt írta, A magyar nép pedig az eddigi titkolózást tartja elfogadhatatlannak. Illetve a köztársasági elnök bűnös hallgatását az utóbbi két évben az elesettek magára hagyásakor, a civilek, bírák, újságírók és művészek támadásakor, a közpénzen gyártott kormányzati gyűlöletkampányok idején, az ellenzék titkosszolgálati megfigyelésekor és a jogállam leépítésekor „Május 31.” – tette hozzá Magyar Péter, egyértelműen utalva a már korábban többször is emlegetett határidőre, amelyet Sulyok Tamásnak adott a lemondásra. (Borítókép: Magyar Péter 2026. május 19-én. Fotó: Németh Kata / Index) Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →