Sulyok Tamás odaszúrt Magyar Péternek, amikor közzétette a kegyelmi ügy iratait, nem kellett sokat várni a válaszra
Index
2026-05-22 07:54
A Sándor-palota május 22-én közzétette a kegyelmi ügy dokumentumait a honlapján.
A dokumentumcsomagrólebben a cikkbenírtunk részletesebben.
Magyar Péter miniszterelnök kedden, egyrendkívüli sajtótájékoztatókeretein belül mutatta be azügy azon aktáit, amelyek az Igazságügyi Minisztériumnál voltak. Majd arra kérte Sulyok Tamást, hogy hozza nyilvánosságra a nála lévő dokumentumokat is. A köztársasági elnök pénteken tett eleget a felszólításnak, de azt írta,
mindazonáltal a köztársasági elnök elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormányzat és a többi hatalmi ág közti kommunikáció a közösségi média és a sajtó felületeire helyeződött át.
Erre reagálva Magyar Péter miniszterelnök, hozzászólásában azt írta,
A magyar nép pedig az eddigi titkolózást tartja elfogadhatatlannak. Illetve a köztársasági elnök bűnös hallgatását az utóbbi két évben az elesettek magára hagyásakor, a civilek, bírák, újságírók és művészek támadásakor, a közpénzen gyártott kormányzati gyűlöletkampányok idején, az ellenzék titkosszolgálati megfigyelésekor és a jogállam leépítésekor
„Május 31.” – tette hozzá Magyar Péter, egyértelműen utalva a már korábban többször is emlegetett határidőre, amelyet Sulyok Tamásnak adott a lemondásra.
(Borítókép: Magyar Péter 2026. május 19-én. Fotó: Németh Kata / Index)
Kövesse az Indexet Facebookon is!