← Vissza

news.bsdnet.hu

Robbanás történt a MOL tiszaújvárosi üzemében

444.hu 2026-05-22 06:31
Cikkünk frissül.Robbanás történt a MOL tiszaújvárosi üzemében. Egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van - jelentette be Magyar Péter. A miniszterelnök jelezte, hogy Kapitány István energetikáért felelős miniszter úton van a helyszínre Hernádi Zsolttal, egyben őszinte részvétét fejezte ki az elhunyt személy családjának.A robbanás utáni állapotokról egy olvasónk küldött képeket:A Tiszaújvárosi Krónika azt írja, az előzetes információk szerint pirogáz benzin vezeték robbanás történt a MOL Petrolkémia Zrt. területén. A katasztrófavédelmi kirendeltség tájékoztatása szerint a lakosságot nem veszélyezteti az eset. Dojcsák Dávid, a katasztrófavédelem Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei szóvivője az MTI-nek elmondta: a tűz oltása folyamatban van, a helyszínre elindult a mobillabor. Robbanás történt a MOL tiszaújvárosi üzemében. Egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van. Kapitány István energetikáért felelős miniszter úton van a helyszínre Hernádi Zsolttal.A robbanással kapcsolatban küldtünk kérdéseket az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságnak, a Molnak és a tiszaújvárosi önkormányzatnak is, amint válaszolnak, a cikket frissítjük.
Eredeti cikk megtekintése →