Már be is nyújtották a ciklus első Alaptörvény-módosító javaslatát
Demokrata
2026-05-09 10:18
Novák Előd célként „a politikusbűnözés visszaszorítását” jelölte meg, és a képviselők önkorlátozásának fontosságát hangsúlyozta.
Úgy értékelt: a mentelmi jog egy idejétmúlt politikusi privilégium. Mi komolyan gondoljuk azt, ami az Alaptörvényben áll: „A törvény előtt mindenki egyenlő” – fogalmazott, hozzátéve: a képviselők felelőtlensége helyett itt az ideje az elszámoltatásnak.
Azt is jelezte: a ciklus első ellenzéki törvényjavaslatával kezdeményezték „a Covid-diktatúra nyomába lépett rendeleti kormányzás”, a háborús veszélyhelyzet megszüntetését, valamint országgyűlési határozati javaslatot nyújtottak be a parlamenti választási rendszer arányosabbá tétele érdekében. Felidézte: utóbbi a Tisza Párt választási programjában is szerepelt.