← Vissza

news.bsdnet.hu

Már be is nyújtották a ciklus első Alaptörvény-módosító javaslatát

Demokrata 2026-05-09 10:18
Novák Előd célként „a politikusbűnözés visszaszorítását” jelölte meg, és a képviselők önkorlátozásának fontosságát hangsúlyozta. Úgy értékelt: a mentelmi jog egy idejétmúlt politikusi privilégium. Mi komolyan gondoljuk azt, ami az Alaptörvényben áll: „A törvény előtt mindenki egyenlő” – fogalmazott, hozzátéve: a képviselők felelőtlensége helyett itt az ideje az elszámoltatásnak. Azt is jelezte: a ciklus első ellenzéki törvényjavaslatával kezdeményezték „a Covid-diktatúra nyomába lépett rendeleti kormányzás”, a háborús veszélyhelyzet megszüntetését, valamint országgyűlési határozati javaslatot nyújtottak be a parlamenti választási rendszer arányosabbá tétele érdekében. Felidézte: utóbbi a Tisza Párt választási programjában is szerepelt.
Eredeti cikk megtekintése →