← Vissza

news.bsdnet.hu

Alighogy megalakult az új Országgyűlés, a Mi Hazánk rögtön benyújtott egy Alaptörvény-módosító javaslatot

HVG 2026-05-09 10:25
Megszüntetnék a mentelmi jogot a "politikusbűnözés" visszaszorítása érdekében. Azúj Országgyűlés megalakulásaután a Mi Hazánk máris benyújtotta a ciklus első Alaptörvény-módosító javaslatát, mellyel megszüntetnék a mentelmi jogot. A párt szombat délelőtti közleménye szerint mindezzel a "politikusbűnözés visszaszorítását" célozzák. Kezdjük a munkát a képviselők önkorlátozásával! A mentelmi jog egy idejétmúlt politikusi privilégium. Mi komolyan gondoljuk azt, ami az Alaptörvényben áll: „A törvény előtt mindenki egyenlő.” A képviselők felelőtlensége helyett itt az ideje az elszámoltatásnak! - írják. Hozzáteszik még, hogy a ciklus első ellenzéki törvényjavaslatával céluk "a Covid-diktatúra nyomába lépett rendeleti kormányzás, a jelenlegi háborús veszélyhelyzet megszüntetése," illetve a ciklus első határozati javaslatával céljuk "az országgyűlési választási rendszer arányosabbá tétele, ami a Tisza választási programjában is szerepelt." https://hvg.hu/itthon/20260509_ma-uj-politikai-korszak-kezdodik-elo-kozvetites-az-orszaggyules-alakulo-uleserol
Eredeti cikk megtekintése →