← Vissza

news.bsdnet.hu

Rejtélyes sütik miatt lettek rosszul diákok egy iskolában

Liner 2026-05-09 05:22
Kövess minket a Google-ben Jelöld be oldalunkat követett forrásként a Google Keresőben, hogy a friss hírek nagyobb eséllyel jelenjenek meg nálad a Vezető hírek találatok között. Egy texasi középiskolában négy diák lett rosszul, miután házi készítésű sütiket vásároltak az iskola egyik dolgozójától. Az eset kedden történt a texasi Owen Goodnight Middle School intézményében, ahol az érintett alkalmazottat azóta adminisztratív szabadságra küldték, miközben vizsgálják a történteket. A cikk a videó után folytatódik Az iskola igazgatója, Joe Mitchell levélben tájékoztatta a szülőket és gondviselőket az incidensről. A közlemény szerint négy tanuló megerősítette, hogy vásároltak és fogyasztottak a sütikből, mielőtt az iskolanővéréhez kerültek kivizsgálásra. Az igazgató azt is közölte, az ügyet jelentették az iskola vezetésének, valamint a San Marcos Police Department részére is. „Teljes mértékben együttműködünk minden szükséges vizsgálattal annak érdekében, hogy alapos kivizsgálás történjen” – írta Mitchell. „Az érintett dolgozót eltávolították a körzetből. A további személyzeti intézkedéseket a körzeti szabályzatnak és a vizsgálat eredményeinek megfelelően hozzák meg.” APeopleszámolt be elsőként, amely megkereste a rendőrséget és az iskolát is további kommentárért, ám válasz egyelőre nem érkezett. Kövess minket a Google-ben Jelöld be a Linert követett forrásként a Google-ben. „Diákjaink biztonsága és jólléte a legfontosabb számunkra.” Emellett kiemelte, hogy az iskola nagyon komolyan kezeli az esetet, és ismét megerősítették azt a szabályt, amely szerint az alkalmazottaknak tilos saját készítésű ételeket árusítaniuk vagy osztaniuk a diákok között. Mitchell arra kérte a szülőket, hogy forduljanak orvoshoz, illetve értesítsék az iskolát, amennyiben gyermeküknél „szokatlan tünetek” jelentkeznek. A levelét azzal zárta: „Megértjük, hogy ez az információ aggodalomra adhat okot, és köszönjük türelmüket és támogatásukat, miközben kezeljük a helyzetet.” A FOX 7 beszámolója szerint a diákoknak eladott sütik jelenleg a hatóságok birtokában vannak, ahol vizsgálatokat végeznek rajtuk. A csatornának nyilatkozott Lisa McClellan is, akinek az unokája szintén vásárolt a sütikből az iskolában. A nő elmondta, a fiú később arról beszélt neki, hogy nem érezte jól magát az édesség elfogyasztása után. „Egyszerűen nem éreztem jól magam, és csak a sütikre tudtam gondolni” – idézte unokája szavait a nagymama. Egy másik szülő azt állította, hogy az ő fia semmilyen rosszullétet nem tapasztalt a sütemények elfogyasztása után. „Csak házi készítésű sütik voltak cukormázzal és töltelékkel” – mondta a televíziónak. „Áradoztam róluk a barátnőimnek. Azt mondtam: ‘ember, ezek annyira finomak, le a kalappal a pék előtt’, bárki is készítette őket.” A következő cikkhez görgess lejjebb
Eredeti cikk megtekintése →