← Vissza

news.bsdnet.hu

Föld alatti bázison készül fel a NATO a legrosszabbra: már az Oroszország elleni ellencsapást gyakorolják a nyugati szövetségesek

Portfolio 2026-05-22 16:11
A gyakorlat a londoni metróban zajlott, ahol aNATO gyorsreagáló erői egy használaton kívüli állomáson egy különleges műveletirányítási központot hoztak létre. A gyakorlat során azt szimulálták, hogy mi történne, ha Oroszország drónokkal és rakétákkal megtámadná a balti államokat, majd szárazföldi inváziót indítana. A fókusz főleg az elektronikus harcászati rendszerek, zavarórendszerek, drónelhárító rendszerek köré összpontosult,de azt is gyakorolták, hogy tudna a NATO Oroszország területe ellen (főleg drónokat használva) csapást mérni, hogy az indítórendszereket és a szárazföldi invázióra készülő csapatokat semlegesíteni tudják. Az, hogy készen kell állnunk 2030-ra már nem szlogen, ez az, amit meg kell tennünk. A hagyományos mozgósítási és mozgatási módszerek már nem szolgálnak a NATO előnyére, a mélységi védelmünk hiányát pedig ki fogják használni ellenünk” – kommentálta az eseményt Christopher Donahue amerikai tábornok. Az Independent megjegyezte:a NATO-nak súlyos hiányosságai vannak drónharcászat tekintetében,Nagy-Britannia egy hétig tudna csak harcban maradni a jelenleg használt drónmennyiség mellett. Címlapkép forrása: Florian Gaertner/Photothek via Getty Images
Eredeti cikk megtekintése →