Török Gábor a kegyelmi botrányról: Már csak Novák Katalin tudja megmondani, miért döntött így
Economx
2026-05-22 16:18
Itt a döntés, amely (sok) mindent elindított. És egy új információ: az elnöknek a saját stábja sem javasolta a kegyelem megadását, ahogy előzetesen az igazságügyi miniszter sem – írta péntek délutáni Facebook-posztjában Török Gábor politikai elemző, aki szerint ezzel már csak a volt köztársasági elnök tud tiszta vizet önteni a pohárba az országos botrányt kavaró ügyben.
„Helytadó döntésre irányuló indoklást az ügyirat nem tartalmaz”– idézte a nyilvánosságra hozott összefoglalóban olvasható mondatot Török.
Most már valóban csak Novák Katalin tudja megmondani, hogy miért döntött így
– állapította meg bejegyzésében a politológus.
Ismeretes, az elemző nemrégiben a lemondásra felszólított jelenlegi államfőnek, Sulyok Tamásnak afélreértettszerepfelfogásával foglalkozott.
Sulyok hivatala, a Sándor-palota péntek reggelhozta nyilvánosságraa K. Endre kegyelmi ügyét érintő dokumentumokat. Mint kiderült, Sulyok elődje maga döntött a saját hivatala és Varga Juditellenében.
Magyar Péter miniszterelnök ezutánfelszólítottaNovák Katalint, hogy három év késéssel valljon színt, „mire utasította az Orbán család”.
Dull Szabolcs elemző úgy látja, a Tisza-kormány vezetője arról gondoskodik, hogy aki csendben marad ebben, azt óhatatlanul bűnösnek gondolják a választók, és hogy ezáltal Orbán Viktor felé tereli a kínos ügyet. Ezt az elemző egyenesenkegyelemdöfésneknevezte.
Megosztom