Így is lehet, Horváth Csenge 23 évesen már anyuka - Ők azok a sztárok, akik fiatalon vállaltak gyereket
Blikk
2026-05-22 16:11
Miközben a statisztikák szerint a mai nők többsége a harmincas évei elejére vagy még későbbre halasztja az első gyermekvállalást, néhány hazai és külföldi híresség tudatosan döntött a korai anyaság mellett. Horváth Csenge a napokban, mindössze 23 évesen adott életet kislányának, de hozzá hasonlóan többek között Csobot Adél, Jakupcsek Gabriella és Szinetár Dóra is fiatalon vált édesanyává. Ők bizonyították, hogy a karrierük elején, a húszas éveikben is csodálatos dolog megélni a szülői szerepet.
Nagy N. Alexandra
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Csütörtökön hatalmas örömhír érkezett, miszerintFésűs Nellygyönyörű lánya,Horváth Csengeéletet adott első gyermekének.A 23 éves modell kislányát, Janát május 18-ra várták, de végül néhány nap késéssel érkezett meg, és azonnal boldoggá tette a családot. Csenge és férje, Barabás Otto szerelme ezzel a legszebb mérföldkőhöz érkezett, az újdonsült édesanya pedig cseppet sem bánja, hogy fiatalon tapasztalhatja meg az anyaság semmihez sem fogható érzését. Pediga mai világban már kifejezetten ritka dolognak számít, hogy valaki a húszas évei elején vállal gyermeket.
A statisztikák szerint a nők átlagéletkora az első gyermek születésekor már masszívan harminc év felett van, sokan pedig még tovább várnak a családalapítással. Nem úgy, mint Csenge, aki számos hazai és külföldi hírességhez hasonlóan bátran vágott bele élete egyik legcsodálatosabb fejezetébe.
Szerelmük gyümölcse. Ezerszer megírt, megénekelt mondat, amely immár maga a kézzel fogható valóság. A gyönyörű modell, Horváth Csenge ezen a szélfútta, napsütötte májusi délutánon vehette kezébe tündéri kislányát aki információnk szerint a Jana nevet kapta. A csinos modell és férje, az egykori jégkorongozó erdélyi üzletember, Barabás Ottó első gyermeke szerencsére egészséges. Május 18-ra várták, de néhány nap késéssel megérkezett, és boldoggá tette a családot, no meg a rendkívül vonzó nagymamát, Fésüs Nellyt is.
Csobot Adélis nagyon fiatalon tapasztalta meg az anyaságot, ugyanis 22 éves volt, amikor 2016-ban világra hozta első kisfiát, Nátánt. Gyakran nekiszegezték a kérdést az énekesnőnek és párjának,Istenes Bencének,nem bánják-e, hogy ilyen hamar vállaltak gyermeket, Adél azonban határozottan kijelentette, szerinte számos előnye van annak, hogy korán jött az anyaság az életébe.
–Mindig azt szoktam mondani, és jó ebben hinni, hogy ha az egész életemet nézem, így tudok a legtöbb időt a gyerekeimmel tölteni, ha nagyon korán szülök– ecsetelte korábban aNőComment!vendégeként az énekesnő, akielmondása szerint már kiskamaszként tudta, hogy nem fog sokat várnia gyermekvállalással, és azt is, hogy nem csak egy gyermeket szeretne.
–12-13 éves lehettem, amikor mondtam az anyukámnak, hogy nem leszek 23, és már lesz egy gyerekem. Ennyire tudatos voltam. Azt is tudtam, hogy nagy családot szeretnék. Soha nem volt kérdés, hogy egy gyerek, és ott vége, mindig úgy képzeltem el, hogy a vasárnapi ebédeken nagyon sokan leszünk, hosszú asztalnál ülünk, és mindenki egyszerre beszél– magyarázta Adél, aki két évvel Nátán születése után, 24 évesen adott életet második kisfiának, Ádinnak.
Patai Anna, a Megasztár egykori felfedezettje szinte a szemünk előtt nőtt fel, így a nagyközönség számára szinte hihetetlen volt a hír,hogy anyai örömök elé néz. Anna is nagyon fiatalon, 24 évesen szülte meg kisfiát, Bencét, ám mindig hangsúlyozta, hogy családcentrikus, és párjával tudatosan szerettek volna fiatalon szülőkké válni.
–A férjem, Bence az osztálytársam volt, padtársak voltunk ráadásul. 16 éves voltam, és gyakorlatilag életem első nagy szerelmea férjem, a gyermekem apja. Mi azt is tudtuk, hogy fiatalon szeretnénk szülők lenni, azt is már nyilvánvalóan előre tudtam, hogy minden percben ott szeretnék lenni a kisfiammal, amennyire csak tehetem. Azért is nagyon hálás vagyok, hogy az én szerelemszakmám az egy olyan szakma, ami megengedi, hogy ott is legyek a kisfiam mellett– mondta az énekesnő aPalikék Világa Nem hétköznapi történetekcímű műsorában.
Cookyfelesége,Szécsi Debóra21 éves volt, amikor életet adott első kisfiuknak, Kevinnek. Bár a szülők között jelentős a korkülönbség, Debóra elképesztő érettséggel és magabiztossággal vette a szülőség akadályait, és nem sokat vártak az újabb csemetével sem, ugyanis másfél évvel később ismét bővült a családjuk. A pár mindennél jobban imádja a két kisfiút, Kevint és Nátánt,ugyanakkor az édesanya korábban bevallotta,nagyon szeretett volna egy kislányt is. Bár végül nem így alakult, Cookyval emiatt nem tervezik azt, hogy tovább kellene próbálkozniuk, most teljesnek érzik a családjukat.
Cooky és kedvese, Szécsi Debóra két kisfiú szülei / Fotó: Pozsonyi Zita
Jakupcsek Gabriellatörténete igazán különleges, hiszen a népszerű tévés az anyaság skálájának mindkét végletét megtapasztalhatta. A műsorvezető mindössze 21 évesen, egyetemistaként szülte első gyermekét, Bálintot, amire rendkívül büszke volt, és bár édesanyja megijedt lánya korai terhességétől, ő úgy érezte, éppen jókor érkezett a pici.
–Egész egyszerűen beleszerettem Máté Gáborba, és három hónap múlva terhes voltam. Tehát ennyi. Nem volt itt gondolkodás, meg családtervezés, meg csok. Nagyon fiatal voltam. Húszéves. Anyukám rosszul is volt, amikor megtudta, hogy az egyetem első évében terhes lettem. Azt mondta, nem vagyok normális. Majd utána a diplomaosztás után újból... És akkor megint azt mondta, hogy nem vagyok normális (...)Karriert nem nagyon lehetett csinálni, tehát ez a nyomás se nagyon volt rajtad, hogy úristen, mennyi lehetőség van előtted, mert nem volt annyi lehetőség. Bennem egy percre nem merült fel, hogy a gyerekemre ki fog vigyázni, mert mindig volt valaki,hisz ötvenöt éves korukban nyugdíjba mentek a szüleim. Aztán nem volt kérdés, hogy a gyerek bölcsődébe, óvodába jár. Nem büntetett a társadalom, mert a gyerek féléves korában már bölcsődébe ment, és én dolgoztam. Az én anyukám a hatvanas években hat hét után ment vissza dolgozni– ecsetelte Jakupcsek Gabriellatavaly a Szülőszoba – Sztármamik című podcastben.
Vagánynak éreztem magam, hogy én ezt be merem vállalni húszévesen. Az évfolyamomon is az egyetlen voltam, akinek gyereke született– hangsúlyozta a tévés.
Lánya,Emma születésekor már 45 éves volt,ami miatt annak idején sok bántó megjegyzést kapott, de ő leszögezte, hogy örült a kései gyerekvállalásnak is, mivel a legkisebb gyermeke miatt a negyvenes anyukák életét éli, és nincs ideje megöregedni.
Jakupcsek Gabriella kislánya, Emma születésekor már 45 éves volt / Fotó: archív
Szinetár Dóra19 éves volt, amikor világra jött első gyermeke, Márton, az énekesnő pedig ezt követően 30 és 40 évesen is szült. Csakúgy, mint Jakupcsek Gabriella, a színésznő is sok támadást kapott, hol azért, mert túl korán lett édesanya, hol azért, mert túl későn
–Nem tartom jó dolognak taktikázni, és azt mondani, hogy most még nem szülök, mert még fölépítem a karrieremet, a házamat. Az ember mégiscsak úgy van kitalálva, hogy azért ezt minél előbb el kéne kezdeni, és aztán szerintem a végtelenségig lehet húzni. (...)Nekem az a véleményem, hogy nem szerencsés ilyen későn elkezdeni. Én nem mondhatnám azt senkinek, hogy 'ráérsz, mert negyven fölött is tök jó ez'. Nekem most azért nagyon jó, mert megvan az a tapasztalásom,de a testemnek, a lelkemnek, az agyamnak szerintem nagyon kellett az, hogy én 19 évesen meg 30 évesen is már egyszer ezt végigcsináljam. Egész más volt így megélni 40 évesen– fejtette ki Dóra évekkel korábbanaz RTL Reggeliben
Nemcsak itthon, hanem a tengerentúlon is találni olyan hírességeket, akik a karrierjük csúcsán, fiatalon döntöttek a gyermekvállalás mellett. A milliárdos influenszer,Kylie Jennermindössze 20 éves volt,amikor 2018-ban titokban világra hozta kislányát, Stormit, négy évvel később pedig egy kisfiúnak is életet adott.Britney Spearsszintén a húszas évei elején járt, első fia születésekor még csak 23 éves volt, de az énekesnő már előtte is várta, hogy édesanya lehessen.
–16 éves korom óta van karrierem, körbeutaztam a világot, és megcsókoltam Madonnát. Az egyetlen dolog, amit nem csináltam még, ami a legközelebb hoz Istenhez, az a gyerekszülés. Már alig várom!– nyilatkozta még első várandóssága előtt.
AStranger Things22 éves sztárja,Millie Bobby Browntökéletes példa a Z-generáció azon tagjaira, akik nyíltan szakítanak a modern trendekkel. Brown mindössze20 évesen ment férjhez Jon Bon Jovi fiához, Jake Bongiovihoz, és sosem rejtette véka alá, hogy a hagyományos családi értékek híve. Többször is egyértelművé tette, hogy a házasság után a lehető legfiatalabban szeretne édesanyává válni, szembemenve a hollywoodi karrier-centrikus elvárásokkal, tavaly augusztusban pedig valóra is vált ez az álma, ugyanis21 évesen, a férjével együtt örökbefogadott egy kislányt,aki azóta bearanyozza mindennapjaikat.
édesanya