← Vissza

news.bsdnet.hu

Letartóztatták a férfit, aki halálra éheztette a fiát

HVG 2026-05-22 16:31
A fiú tesét egy zsákba csomagolva egy vízaknában rejtette el. Letartóztatott a Budakörnyéki Járásbíróság egy férfit, aki a gyanú szerint halálra éheztette veleszületett betegsége miatt önmaga ellátására képtelen fiát. A férfi ellen különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés és más bűncselekmény miatt indult eljárás. A fiú az édesanyjával élt Cegléden, aki azonban kétszer is agyvérzést kapott. Ezután a fiú ellátását az apa vállalta, amiért havi 60 ezer forint gondozási díjat is felvett. A bíróság közlése szerint észlelte ugyan a fia szélsőséges lesoványodását, mégsem gondoskodott a táplálásáról. A fiú végül tavaly áprilisban az éhezés miatti kóros soványság és keringési elégtelenség miatt meghalt. A férfi a holttestét egy nejlononzsákba csomagolta és egy vízaknába rejtette. A letartóztatásról szóló döntést az ügyész tudomásul vette, a gyanúsított és a védő fellebbezést nyújtott be ellene, ezért a végzés nem végleges, de végrehajtható.
Eredeti cikk megtekintése →