← Vissza

news.bsdnet.hu

Visszaéltek Wolf Kati nevével, tovább bonyolódik az NKA-botrány

Index 2026-05-22 16:30
Wolf Kati pénteken közzétettInstagram-posztjábólaz derül ki, hogy ő is csak aTelex egyik cikkébőlértesült arról, hogy a neve szerepelt azon előadók között, akiket fellépőként tüntettek fel a Mága-produkció 24–25-ös „milliós pályázatában”. A pályázatban több száz ismert zenész nevét sorolták, mint lehetséges fellépőket egy államilag támogatott koncertsorozathoz. A dokumentum szerint a fellépések célja a „nemzeti oldal” választási esélyeinek növelése, valamint a nyugdíjasok és a billegő szavazók megszólítása volt. Soha nem jelentem meg és nem is énekeltem kampányrendezvényen, pártrendezvényen. Pályázati pénzt ilyen célú koncertre sosem kértem, sosem nyertem, a nevemmel való pályázásról nem tudtam, és mérhetetlenül felháborít, hogy visszaéltek vele – fogalmazott az énekesnő közösségi oldalán. Hozzátette, hogy hisz benne, hogy a kulturális élet szereplőinek „közös érdeke a szakmai és etikai normák következetes betartása – különösen akkor, amikor közpénzből támogatott projektről van szó”, viszont ők nem díszítőelemek, hanem önálló alkotók, akiknek a nevét és szakmai hitelességét felelősen kell kezelni. „A jövőben ezért elengedhetetlennek tartom, hogy minden művész nevének feltüntetése kizárólag előzetes egyeztetés és egyértelmű hozzájárulás alapján történjen meg. A tisztesség nem adminisztratív részlet, hanem a szakma alapja” – írta Wolf Kati. Wolf Kati (@wolfkatiofficial) által megosztott bejegyzés Az 500 milliós támogatást egyébként a Novo Studium nevű cég kapta, de a minisztériumi levelezésből az derült ki, hogy Mága koncertsorozatához kapcsolódott, és több szálon is kötődik a zenész köreihez. Kövesse az Indexet Facebookon is!
Eredeti cikk megtekintése →