← Vissza

news.bsdnet.hu

Robbanás a Mol tiszaújvárosi üzemében: kiderült, mi történt pontosan

Mandiner 2026-05-22 16:21
Közleményében a Mol felidézi, hogy a társaság tiszaújvárosi telephelyén, az Olefin-1 üzem újraindítása során történt a péntek reggeli robbanás. Azt írják: a tüzet a tűzoltók lokalizálták és a délelőtt során eloltották; az esetnek kilenc sérültje és egy halálos áldozata van. A vállalat az elhunyt kollégát saját halottjának tekinti és gondoskodik a segítségnyújtásról az érintett családok számára – tudatták. Széleskörű vizsgálat indult a baleset körülményeinek feltárására, de az olajcég előzetes elemzése szerint az Olefin-1 egység egyik csővezetékében lévő szénhidrogének robbantak fel az egység ma reggel megkezdett újraindítása közben”. A tiszaújvárosi komplexum többi egysége – így az Olefin-2 üzem is – működőképes, a MOL nem vár lényeges változást a finomítási folyamatokban és az ország üzemanyag-ellátásának biztonságában. Leszögezték: rendelkeznek biztosítással az ilyen eseményekre, amely kiterjed mind a műszaki károkra, mind pedig a kiesett nyereségre. A Mol részvényei a péntek délelőtti órákban majdnem 3 százalékot estek. Ahogy arról a Mandiner isbeszámolt, robbanás történt, illetve tűz ütött ki péntek reggel a Mol tiszaújvárosi üzemében. Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató sajtótájékoztatón közölte: 8 óra 41 perckor érkezett jelentés a robbanásról. Elmondása szerint „üzemi incidensről” van szó és semmilyen jel nem utal arra, hogy külső beavatkozás hatására történt a tragédia. „Nem került nagy mennyiségű káros anyag a levegőbe”– ismertette, hozzátéve, hogy a vészleállítást is azonnal megkezdték az üzemben. Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter részvétét fejezte ki az elhunyt családjának, továbbá kiemelte, hogy a kormány minden támogatást megad a gyászolóknak.
Eredeti cikk megtekintése →