← Vissza

news.bsdnet.hu

Gyászba borult a magyar sport: meghalt az egyik legszívósabb olimpikonunk

Bors Online 2026-05-22 16:20
Az egyik legmeghatározóbb, legszívósabb és legtiszteltebb egyéniségét veszítette el a hazai sportvilágGéra Imreszemélyében. A kétszeresolimpikonországúti kerékpáros életének 80. évében hunyt el. Géra Imre pályafutását 1962-ben a DVTK-nál kezdte, majd 1966-tól kötelezte el magát a Miskolci VSC (MVSC) mellett. A hazai és nemzetközi országúti kerékpározás aranykorának kiemelkedő versenyzőjeként két olimpián –1968 Mexikóváros, 1972 München – is képviselte a magyar színeket. A négyes csapat tagjakét történelmi 6. helyezést érte el a 100 km-es országúti csapatversenyben, amely a mai napig a legjobb magyar ötkarikás eredmény ebben a versenyszámban. Géra Imre nevéhez számtalan hazai bajnoki cím, dobogós helyezés és nemzetközi győzelem fűződik. A világelit tagjaként tartották számon. Sportolói nagyságát viszont nemcsak az eredményei, hanem hűsége is fémjelezte. Pályafutása során külföldről is kapott rendkívül előnyös szerződéses és honosítási ajánlatokat, ám ő mindvégig magyar és miskolci akart maradni, szűkebb hazáját soha nem tudták elcsábítani Borsodból - fogalmazott abringasportszakoldal írására hivatkozva aboon.hu.
Eredeti cikk megtekintése →